Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCDPR znowu nadaje [FRAGMENT]

DaeL niedziela, 11 sierpnia 2019, 11:30 O grach inaczej

CD Projekt Red od dawna umieszcza w materiałach marketingowych sekretne przekazy. Ale tym razem kryptografowie z warszawskiego studia przeszli samych siebie.

Zaczęło się od tweeta. Tuż po prezentacji Cyberpunka 2077 na tegorocznych targach E3 oficjalne konto promujące grę wysłało wiadomość „Zbudź się, Samuraju!”. Ćwierk opatrzono grafiką przedstawiającą logo i nazwę zespołu Johnny’ego Silverhanda, zbudowane z serii zer i jedynek. Zamiana tego ciągu na litery odsłaniała następującą wiadomość:

„Więc nie jesteś jedną z owiec. Chcesz zagrać w grę? Wypatruj piknięć”

Rzeczone „piknięcia” wyglądały na nawiązanie do tweeta o treści „Beep”, który na początku zeszłego roku na nowo rozbudził zainteresowanie Cyberpunkiem 2077... ale to był dopiero początek drogi przez króliczą norę. Uruchomiona wkrótce strona, za pośrednictwem której dało się zamówić grę przedpremierowo, odznaczała się nieregularnie mrugającym kursorem... Jak się okazało, to jego miganie było w istocie wiadomością nadaną alfabetem Morse’a. Jej treść (33.9899317,-118.47565259999999. S) stanowiła współrzędne biura CD Projektu w Los Angeles.

Wojenna wiadomość
Na drzwi wspomnianego biura przyklejono kod QR szyfrujący wiadomość będącą adresem IP 212.91.11.21. Adres prowadził na stronę cyberpunk.net/auramis (ostatnie słowo jest anagramem Samurai), na której mogliśmy przeczytać...

 


...co mogliśmy przeczytać i dlaczego było to jedynie przykrywką dla innej, jeszcze sekretniejszej wiadomości (w której czaiła się zresztą kolejna, a w tej jeszcze inna) oraz co te tajne przekazy mówią nam o Cyberpunku 2077 – przeczytacie w CDA 09/2019.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 11 sierpnia 2019, 22:23   MaxDamagee
Dziwny pomysł, zwłaszcza, że łatwo to znaleźć: https:wiki.gamedetectives.net/index.php?title=Cyberpunk_2077E3_Season
niedziela, 11 sierpnia 2019, 20:31   Kuba3003
Mogliście chociaż napisać, na której stronie...
niedziela, 11 sierpnia 2019, 20:00   Mariox2x
Hehe :D Dobre. Wpadam tu tylko co tydzień dla nadgodzin i ten news przykuł moją uwagę. Jedyna rzecz jaka może mnie przekonać do powrócenia do kupowania CDA jest przywrócenie płytek ;) Ale plus za "nice try" :D
niedziela, 11 sierpnia 2019, 17:18   Xellar
Widzę, że roszczeniowe pokolenie "Panda darmo" znowu w natarciu.
niedziela, 11 sierpnia 2019, 16:45   Laschlo
@michnaj Masz wielkimi literami w tytule napisane [FRAGMENT]. Naprawdę to dla Ciebie aż takie zaskoczenie co będzie dalej? Jak dla mnie to zachęta bo pokazuje że nie tylko na recenzjach czasopismo się skupia ale i na ciekawej publicystyce.
niedziela, 11 sierpnia 2019, 16:38   michnaj
Cdaction jest na tym etapie że musi podstępem podkręcać ciekawość ludzi żeby kupili nowy numer. Przykre
niedziela, 11 sierpnia 2019, 15:01   george173
A właśnie że zaciekawia i wspomaga ;P
niedziela, 11 sierpnia 2019, 13:51   naxster
"...co mogliśmy przeczytać i dlaczego było to jedynie przykrywką dla innej, jeszcze sekretniejszej wiadomości (w której czaiła się zresztą kolejna, a w tej jeszcze inna) oraz co te tajne przekazy mówią nam o Cyberpunku 2077 – przeczytacie w CDA 09/2019."
To nie wspomoże sprzedaży magazynu. To tylko zniechęca do wchodzenia na stronę.

Artykuły

W 1997 czterech erpegowych pasjonatów z niemieckiego Essen znudziło się pracą nad symulatorami ekonomicznymi. Już od roku szlifowali pomysł na trójwymiarowe RPG fantasy pod tytułem Orpheus i uznali, że najwyższy czas powołać wizję gry do życia. Dziś ich Orfeusza zna chyba każdy polski gracz, choć pod nieco inną nazwą.

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Najpotężniejszą organizacją świata są idioci. Wszędzie mają swoich ludzi.

Komentarzy:
0

Zamarzyło się wam kiedyś Eve Online z mieczami, muszkietami i magią? To świetnie się składa, bo tak chyba najkrócej można opisać nadchodzącego MMORPG Amazon Game Studios.

Komentarzy:
3

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z