Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Ikony Night City: Johnny Silverhand [FRAGMENT]

DaeL poniedziałek, 8 lipca 2019, 19:45 O grach inaczej

Zmarł ponad pół wieku temu. Był żołnierzem i dezerterem, głosem pokolenia i ucieleśnieniem rebelii. Duszą Night City. Zapłacił za to słuszną cenę.

Co sprawiło, że prosty chłopak stał się buntownikiem? Co pchnęło go  później w stronę przemocy i paranoi? Czy tragiczny koniec zawsze był mu pisany? Johnny Silverhand to, w wizji Mike’a Pondsmitha, burzliwa biografia i najsłynniejszy rockman XXI wieku. A choć nie wiemy, w jakim kierunku pchną tę postać scenarzyści Redów – warto przyjrzeć się temu, co o bohaterze granym przez Keanu Reevesa wiemy z podręczników do Cyberpunka 2020 i Cyberpunka v3.0.

Narodziny rockmana
To, kiedy narodził się Johnny, nie ma większego znaczenia. Liczy się przede wszystkim moment, kiedy powstał Silverhand. Był rok 2003. Trwał drugi konflikt środkowoamerykański. Johnny był jednym z bohaterskich chłopców uczestniczących w amerykańskiej interwencji militarnej na terytorium Kolumbii, Ekwadoru i Wenezueli. I właśnie wtedy wypłynęły na światło dzienne informacje dotyczące działań Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) sprzed 13 lat. Wedle doniesień medialnych NSA spiskowała, próbując wywołać pierwszą z wojen w Ameryce Środkowej. Tysiące młodych ludzi, pozbawionych w jednej chwili złudzeń co do sprawiedliwości sprawy, której służyli, zdezerterowało. Wśród nich również Johnny.
Wściekłość i żal młodego chłopaka znalazły ujście w muzyce. Po przybyciu do Night City założył swoją kapelę – Samurai. 

Za pomocą rocka Johnny chciał walczyć z niesprawiedliwością świata. W muzycznej krucjacie towarzyszyli mu: Kerry Eurodyne (wokal, gitara), Denny (perkusja), Nancy później znana jako Bes Isis (keyboard) i Henry (gitara basowa). W 2003 grupę odkrył Jack Masters reprezentujący wytwórnię Universal. Ich pierwszy singiel – „Blistering Love” – dotarł na szczyt EuroCharts. Po nim przyszły kolejne przeboje, takie jak „Dancing With My Axe”, „Never Fade Away” oraz „Chippin’ In”. Johnny, ze swym charyzmatycznym wokalem i metaliczną ręką, której nie chciał pokryć sztuczną skórą, stał się prorokiem całego pokolenia... Jednak nic nie trwa wiecznie, a czasy Samurai dobiegały końca...

 


...co skłoniło Silverhanda do zakończenia kariery, w jaki sposób stał się symbolem buntu i politycznym aktywistą, jak dokonał żywota i dlaczego jego wątek okaże się kluczowy w grze Redów – przeczytacie w CDA 08/2019.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: CD-Action,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 10 lipca 2019, 2:54   kiogu1
Jedno ale - w książce nigdy nie pokazali jego ciała... autor i zarazem kreator całego systemu cybepunku na ostatnim e3 twierdził, że zrobił to celowo i "może jeszcze zobaczymy go w akcji" (nie mówił gdzie, wiemy, że pisze nową książkę w celu promocji gry, akcja rozgrywa się między 2022 a 2077)Wspomniał, też że w tym universum przedłużenie sobie życia to nie problem.
wtorek, 9 lipca 2019, 20:52   ja0lek
@gamingman21 Robimy własną postać, bo cała gra opiera się na papierowym RPG, gdzie bardzo ważne jest stworzenie własnej postaci od podstaw. Widocznie CDP Red chciał zrobić tak samo jak w oryginale.
wtorek, 9 lipca 2019, 20:49   arisa321
Sęk w tym, że Silverhand oficjalnie nie żyje, główny bohater "V" widzi go tylko dzięki czipowi, który w niewyjaśniony sposób posiada w sobie świadomość Johnnego. Kiedy pytano Mike'a Pondsmitha o to, czy Silverhand faktycznie zginął... odpowiadał dość wymijająco.
wtorek, 9 lipca 2019, 10:36   Coroner
Ale pierdoły, ale spoko :D
Co za różnica czy V czy X czy co tam. Ja już się przyzwyczaiłem do tego WI.
wtorek, 9 lipca 2019, 9:19   Urungulu
Z "V" prawdopodobnie będzie tak, jak w innych grach, czyli fucha, pseudonim (Inqusitor, Grey Warden, Misthios, Hunter, cokolwiek).
wtorek, 9 lipca 2019, 9:06   Vindicus
Może imię można zmienić, a V to pseudonim,nie wiem zgaduję.
poniedziałek, 8 lipca 2019, 23:19   gamingman21
Coś tam na początku przebąkiwali że to jeszcze nie jest na sto procent pewne. Aktorzy głosowi mogą nagrać kilka kwestii ale wiadomo to zwiększa koszty. Robot z Fallouta 4 odzywał się do nas po imieniu "taki ficzer" był ale to tylko jeden noc. A zrobić takie coś dla najbidniej 1000 postaci pobocznych jest w tej chwili praktycznie niemożliwe.
poniedziałek, 8 lipca 2019, 21:12   ja0lek
@gamingman21 Pewnie nie można zmienić, skoro wszyscy aktorzy głosowi się tak do niego zwracają. A szkoda :P
poniedziałek, 8 lipca 2019, 20:51   gamingman21
Właśnie czytam. Aż dziwne że nie wzięli silverhanda jako protagonisty. Byłby nowym Geraltem :p a tak to mamy własny twór. No niby wybieramy "przeszłość" protagonisty V ale nawet nie wiemy czy możemy zmienić imię "V" czy nie. Pewnie nie.

O autorze

DaeL

Podobne newsy

CD-Action 10/2019: Polecamy publicystykę

News
poniedziałek, 2 września 2019

cd-action-102019-polecamy-publicystyke W rolach głównych: Donald Trump, Alicja Bachleda-Curuś, Jacek Piekara. W pozostałych rolach: Adrian Chmielarz (niewymieniony w czołówce).

Komentarzy:
2

Artykuły

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
8

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Niektóre pomyłki sprawiają zbyt wielką radochę, by popełniać je tylko raz.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z