Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMysz Modecom Volcano GMX4 Plus – test cdaction.pl

Krigore piątek, 8 czerwca 2018, 13:57 Technologie

Dobre wcale nie musi być drogie, czego Modecom Volcano GMX4 Plus jest niezłym przykładem. Myszka co prawda ma parę mniej istotnych wad, w ogólnym rozrachunku jednak pozytywnie mnie zaskoczyła.

Formą przywodzi na myśl osiągnięcia konkurencji, a konkretniej – Logitecha. Niesymetryczna obudowa opada w prawą stronę, tworząc powierzchnię, która daje solidne i wygodne oparcie dla dłoni. Nieco brakuje profilu dla małego palca, jednak gumowe krawędzie po obydwu stronach tak czy inaczej spełniają swoją rolę – tym bardziej, że kciuk podpiera dobrze wyprofilowana półka.

Matowy wierzch wygląda całkiem elegancko, zaś podświetlenie jest na tyle wysmakowane, że nie sprawia wrażenia bazarowego. Szkoda, że producent nie zdecydował się rozdzielić trzech stref podświetlenia – wybierany w dołączonym oprogramowaniu kolor zmienia jednocześnie barwę rolki, logo producenta i biegnącej przez wierzch bruzdy. Pocieszeniem jest to, że światło wskazuje na czułość, z jaką pracuje gryzoń, a dodatkowo możemy zdecydować się na jeden z konfigurowalnych schematów podświetlenia, np. pulsowanie lub oddychanie. Wygląd jest jak najbardziej na plus, a myszka po prostu dobrze wygląda.

Pod względem precyzji jest bardzo dobrze – pod warunkiem, że podarujecie sobie najwyższą czułość 14 400 dpi. Strata to żadna, bo i tak olbrzymia większość graczy używa do 3500 dpi, a typowo – 1000 dpi. W tych ustawieniach zaś trudno się przyczepić do czegokolwiek poza maksymalną prędkością ruchu. To największa wada myszki, co nie znaczy, że duża, bo w niższych czułościach gryzoń z sensorem PMW3330 nie robi żadnych problemów do progu ok. 3 m/s. Mniej więcej tyle jest w stanie „wycisnąć” przeciętny gracz na normalnej podkładce. Na wyższych ustawieniach dpi (2400-3200) maksymalna prędkość spada do ok. 1,8 m/s – co i tak odpowiada gwałtownym ruchom w strzelankach. Rezultaty te pochodzą z MouseTestera, w testach praktycznych (Paladins, WoT, Quake Champions) GMX4 Plus nie zawiodła mnie ani razu.

Ponarzekam jeszcze na oprogramowanie. Ale niedużo – bo znalazłem tylko jedną funkcję, która nie działała. Nie udało mi się przypisać do wybranego klawisza stworzonego wcześniej makra. Skrypty w przypadku gryzonia marki Modecom mogą składać z 32 akcji, do których doliczane są jeszcze interwały. Cieszy za to obecność profili i trybów pracy, między którymi przerzucamy się, naciskając przycisk na spodzie urządzenia.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to udany gryzoń, a gdy popatrzymy na cenę – nawet bardzo. Software można przecież poprawić. A maksymalna prędkość działania? Cóż, w praktyce i tak więcej nie było mi trzeba, bo podczas zabawy GMX4 Plus sprawdził się bez zarzutu. Pod względem stosunku ceny do jakości Volcano GMX4 Plus sprawdza się wyśmienicie. Nie jest to oczywiście półka premium, ale wielkich powodów do narzekań nie daje.

Cena: ok. 100 zł

Plusy: wygodna • dokładna • wystarczająco szybka do FPS-ów • dobrze wygląda • jakość materiałów wyższa, niż sugeruje cena

Minusy: zabugowany soft • przede wszystkim do grania w niskich czułościach

ParametryLiczba przycisków: 7 (w tym programowalnych: 7) plus rolka • Długość kabla: 180 cm • Rodzaj sensora: optyczny PMW3330, maksymalnie 14 400 dpi • Częstotliwość aktualizacji: do 1000 Hz • Sposób podłączenia: USB • Inne: trzystrefowe podświetlenie RGB, schematy podświetlenia, makra, profile, tryby działania przełączane przyciskiem pod myszką • Wymiary: 126 x 74 x 42 mm • Waga: 107 g (bez kabla)

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Artykuły

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
21

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Podczas prezentacji i sesji hands on Outriders otrzymałem widowiskową rozgrywkę, interesujące pomysły, zalążek czegoś, co może okazać się niezłą historią i obietnicę braku jakichkolwiek mikrotransakcji. Nie doczekałem się natomiast pokazu własnej tożsamości.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z