Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT[Weekend z Big Pharmą] Kilka godzin z... próbą wynalezienia leku na HIV

Papkin sobota, 2 kwietnia 2016, 16:48 O grach inaczej

Należy uważnie przeczytać tę ważną ulotkę, ponieważ zawiera ona ważne informacje dla ważnego pacjenta.

1. Co to jest Big Pharma i w jakim celu się ją stosuje?
Big Pharma to dostępny bez recepty lek na tęsknotę za dobrymi (acz nieprzesadnie rozbuchanymi) tycoonami, który jednak może wywołać gorączkę także u entuzjastów gier logicznych. Producent medykamentu (studio Twice Circled) pozwala nam rozsiąść się w fotelu dyrektora dyrygującego koncernem farmaceutycznym. By wykosić tzw. konkurencję, wprowadzamy na rynek własne Apapy i Rutinoscorbiny, posyłamy prywatnych Livingstone’ów na poszukiwania nowego kwasu acetylosalicylowego, udoskonalamy posiadane już proszki i podnajmujemy naukowców opracowujących kolejne technologie.

2. Jak stosować Big Pharmę?
Ograwszy samouczek (przez ok. godzinę wykładający nam farmaceutyczne „co” i „jak”) należy wybrać jeden ze scenariuszy, pogrupowanych zależnie od poziomu trudności. Na niższych wyzwania jest jak na lekarstwo. Ot: zetrzyj na proch ospałą konkurencję, wynajdź określony lek w określonym czasie (wskazówkę zegara można zresztą zatrzymać, by w spokoju podumać nad aktualnym stanem posiadania). Ale są i zadania, jakim nie podołałyby zjednoczone zarządy Bayera i Roche. Chociażby wyciągnięcie z ruiny koncernu zadłużonego od czasów doktora Judyma, przy równoczesnym opracowywaniu leku na HIV, szczepionki na raka i remedium na Alzheimera.

 

Clou zabawy zawiera się jednak nie tylko w księgowości, ale i w umiejętnym konstruowaniu ciągów produkcyjnych. Zaczynamy od wyboru składnika, który przepuszczamy przez urządzenia podnoszące bądź obniżające stężenie substancji aktywnej. Potem wystarczy związać lekarstwo w piguły, opakować je w saszety lub wcisnąć w strzykawki, okrasić arcyzabawną nazwą i voilà, lek na całe zło rusza w świat, koncern generuje gigantyczne wpływy, prezes może myśleć o podkupieniu posiadłości Kany’ego Westa i Kim Kardashian.

3. Możliwe działania niepożądane
... No chyba, że wpływów nie generuje. Każdy z leków ma zarówno pożądane, jak i niepożądane działania, które aktywują się zależnie od stężenia aktywnego składnika. Bywa, że nasz medykament wymaga na etapie produkcji tak wielu dodatkowych obróbek, że koszta wprowadzenia go na rynek przewyższają ewentualne wpływy! A że nawet starannie zaplanowany specyfik może stracić w oczach klientów, nasycić rynek, bądź – ja wiem – stać się odbiorcom niepotrzebny (przykładowo wybuch mody na new age obniża skup Xanaksu), lwią część gry spędzamy na przearanżowywaniu naszych taśm produkcyjnych. I - wierzcie mi - potrafi to podnieść temperaturę.

4. Jedzenie i picie
Pokarm nie wpływa w istotny sposób na grywalność, acz rozliczne bankructwa i porażki w krzyżowaniu lekarstw dobrze zagryźć czymś kalorycznym. W czasie stosowania nie zaleca się spożywania napojów alkoholowych.

5. Ciąża
Stosowanie Big Pharmy w ciąży i w okresie karmienia piersią nie jest zagrożeniem dla graczki i gracza in-spe.

 

6. Przedawkowanie
W przypadku przedawkowania Big Pharmy może być konieczne podanie odtrutki. Jeśli wystąpi jeden lub więcej z podanych w nawiasie objawów (oczopląs, podwyższenie ciśnienia tętniczego, nerwica) zaleca się niezwłoczne uruchomienie Saints Row (IV) lub Quake: Live.

7. Inne informacje dotyczące leku
Przed użyciem skonsultuj się z... cóż – pracodawcą lub wykładowcą, ponieważ niewłaściwie stosowana Big Pharmy może wyjąć z życiorysu całkiem sporo godzin. Tytuł nie jest może najlepszym tycoonem w aptece, ale dozuje wyzwania zgrabnie i komplikuje się umiejętnie, a gorycz porażek zgrabnie maskuje jego logiczny posmak.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 12 kwietnia 2016, 10:58   wakabaka
Pierwszy boss w piachu ;)
niedziela, 3 kwietnia 2016, 15:11   kraven2000
MQc: pewnie dlatego, że nie ma zainteresowania tą reklamą :P
niedziela, 3 kwietnia 2016, 14:43   ManiakGier
Gra jest nudna i tyle,dobrze że istnieją zwrotyna steamie. Co do tekstu to jest cąłkiem fajny i sprawia że gra wydaje się interesująca :)
niedziela, 3 kwietnia 2016, 14:39   Papkin
Bardzo mi się podoba, świetny. Polecam.
PS: czemu tak mało filmów na stronie? :(
niedziela, 3 kwietnia 2016, 14:07   BorekLR
Gra chyba raczej nie jest zbyt popularna.
niedziela, 3 kwietnia 2016, 14:01   MQc
Bardzo ładnie, fajny tekst, ale... Naprawdę jestem pierwszym komentującym?!

Artykuły

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

W praktyce święta spędziłam z czterema kotami, dwoma psami, królikiem i przebitą oponą, ale było blisko.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z