Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

[Kalendarz adwentowy cdaction.pl] Dzień piętnasty

Papkin poniedziałek, 15 grudnia 2014, 15:00 O grach inaczej

Nawet pomimo dwukrotnego przesunięcia Wiedźmina 3, dla miłośników RPG to był tłusty rok. W dodatku zwieńczony prawdziwym łakociem. Jeśli macie jakieś sto godzin wolnego czasu, być może dobrze byłoby je spędzić z…

Dragon Age: Inkwizycja

W przeciwieństwie do Wastelanda 2 i Divinity (a także swoich poprzedniczek), trzeci Dragonaż imponuje oprawą, która rzeczywiście uzasadnia pojawienie się gry na PS4 i XBO. Dzięki zastosowaniu trzeciego Frosbite’a (silnika, którym DICE napędza kolejne Battlefieldy) Świat gry jest nie tylko piękny, ale też zaskakująco duży i otwarty. W zestawie dostajemy całkiem przyzwoity system walki, orkiestrowy soundtrack, kilkoro wyjątkowo interesujących towarzyszy (wciąż nie mogę przecierpieć, że Vivienne odrzuciła moja zaloty) oraz możliwość pokierowania przedstawicielem przeciekawej rasy qunari.

Dodatkowych kilka punktów nabija Inkwizycji fabuła. Scenarzyści BioWare od zawsze lubowali się we wplataniu w swoje gry wątków politycznych, tym razem jednak poszli na całość i w efekcie otrzymaliśmy political fiction, w którym udało się przemycić kilka aktualnych problemów, jakie zajmują dziś Gadające Głowy. Jest jednak i przysłowiowa łyżka dziegciu – żeby się dogrzebać do fabularnych słodkości, trzeba przebrnąć przez średnio zajmujący samouczek i (tfu, tfu) Zaziemie (tfu, tfu), dużą miejscówkę upstrzoną tak ordynarnie każualowymi aktywnościami i tak wyzutymi z pomysłów misjami, że – daję słowo – ma się ochotę spalić jej projektantów na stosie. Później robi się naprawdę pierwszorzędnie, a poczucie pozostawania „u steru” dużej organizacji jest czymś dla gatunku absolutnie unikalnym.

Inkwizycja jest tym, czym miał być Początek – udanym przedstawieniem autorskiego świata i powrotem w klimaty Wrót Baldura. Inkwizycja jest tym, czym miał być Dragon Age 2 – satysfakcjonującym action RPG ze znakomitą historią.
 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 15 grudnia 2014, 18:44   Celdur

"Inkwizycja jest tym, czym miał być Początek – udanym przedstawieniem autorskiego świata i powrotem w klimaty Wrót Baldura. Inkwizycja jest tym, czym miał być Dragon Age 2 – satysfakcjonującym action RPG ze znakomitą historią."

Nie, nie jest :/ Inkwizycja ma kilka momentów, ale w dwie poprzednie części (dwójkę pomimo spartaczonej mechaniki oceniam wysoko za fabułę i bohaterów niezależnych) grało mi się po prostu lepiej. BW chyba nie wiedziało, w którą stronę ma pójść, więc dostaliśmy ni to psa, ni to wydr

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
3

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z