Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HIT[Kalendarz adwentowy cdaction.pl] Dzień dziesiąty

Adzior środa, 10 grudnia 2014, 15:00 O grach inaczej

Przyjemności wymagają przekory. Kiedyś wcinałem paczkami suszone algi morskie, bo zmusiłem się do zjedzenia kilku za pierwszym razem, mimo że cuchnęły jak skarpety. Potem już poszło. Przy tej grze zaś czułem się jak zdjęty z krzyża już w połowie. Zacisnąłem zęby. I potem już poszło...

The Wolf Among Us

Jeśli miałbym wskazać cechę łączącą hardkorowe, łamiące palce produkcje z produkcjami o silnej fabule i okrojonym gameplayu, powiedziałbym, że to sztuka balansu i starania się, by odbiorca zbytnio się nie wściekł. FPS-y i platformery muszą więc dać wyzwanie, ale nie sfrustrować, przygodówki jednocześnie prowadzić gracza przez historię i dawać poczucie kontrolowania sytuacji.

Można powiedzieć, że gry od Telltale tego ostatniego nie dają. Zwłaszcza wtedy, gdy z ciekawości wczytamy save i sprawdzimy, czy zabijając tę drugą osobę otworzymy zupełnie inny rozdział, którego - jak wiadomo, bo sporo już było tych granych seriali - nie ma. Miałem już za sobą The Walking Dead, zanim usiadłem do rozwiązywania kryminalnych zagadek Fabletown razem z Bigbym Wolfem. A skoro mamy stylistykę film noir, gdzie jedynym regularnie jasnym punktem ekranu jest zapalniczka bohatera, nie powinno mnie nic zaskoczyć.

I nagle w środku historii depresyjny klimat żarł do szpiku kości, odbierając nadzieję na jakikolwiek happy end. Zbyt dużo złego działo się zbyt szybko, by móc nad tym zapanować. Ciągle myślałem, że ich przechytrzę, że jak w - nomen omen - bajce znajdę magiczny miecz i utnę ciemności łeb. Głupio myślałem. 

Kiedy leniwy twórca nasyła na mnie w RPG trzysta smoków zupełnie bez sensu, wyłączam grę i usuwam z dysku. Kiedy troll odłącza kabel ethernetowy, gdy ładuję mu piątą bramkę w FIFIE, zmieniam płytę. Przy Wilku wytrwałem do końca, bo było już za późno na odwrót - prowadząć śledztwo, rozmawiając i rozwiązując intrygę byłem w nią po zęby umoczony. Wszystko w końcu robiłem sam.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 10 grudnia 2014, 22:52   Adzior

No hejka

środa, 10 grudnia 2014, 20:00   Zashi

Adzior! Dawaj stream z betonami!

środa, 10 grudnia 2014, 18:22   krzyk

Adzior żyje?! To ci prezent na Gwiazdkę...

środa, 10 grudnia 2014, 15:58   nortalf

Zagram. Kiedyś.

środa, 10 grudnia 2014, 15:25   zadymek

Powiem tyle: miło się to ogląda (i nic więcej).

O autorze

Adzior

Podobne newsy

The Wolf Among Us za darmo na Epic Games Store

News
piątek, 13 grudnia 2019

the-wolf-among-us-za-darmo-na-epic-games-store Idealnie, by przygotować się do premiery zapowiedzianej w nocy drugiej części.

Komentarzy:
4

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z