Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITThief ? minizapowiedź. Jakość.

Gem wtorek, 9 kwietnia 2013, 15:00 Zapowiedź
Thief
Thief

Kończymy nasz sześcioczęściowy cykl zapowiedzi przybliżających najważniejsze innowacje w nowym Thiefie. Ostatnią, ale nie najgorszą, jest jakość rozgrywki.

Czasem marzenia się spełniają: król złodziei powraca — pomyślało moje nieco młodsze i bardziej sentymentalne ja tuż po prezentacji nowego Thiefa w siedzibie Eidosa Montreal. Myśl tę jednak zakrzyczały inne osobowości. Analityk zaczął recytować listę kanonicznych nieścisłości i rozbieżności zaobserwowanych w trakcie pokazu. Przerwał mu cynik, wygłaszając z emfazą coś o żerowaniu na nostalgii i rozmienianiu marki na drobne. Dał się słyszeć jednak także słabiutki zwykle wewnętrzny optymista i przypomniał dwa podobnie odnowione tytuły, Deus Eksa i Tomb Raidera. Spór zamknął głos rozsądku, pytając, czy nie warto z podsumowaniami i osądami zaczekać aż do premiery samej gry planowanej na PC i PS4 na 2014 rok. Tak w ogóle zaś co jest naprawdę unikatowego w tym nowym Thiefie?

 

Jakość

Koniec końców wszystko sprowadza się do tego, że nowy Thief to już nie tylko nowa odsłona legendarnej serii. To faktycznie nowa jej jakość — Thief nie tylko na nowo, ale i lepiej. Tę przemianę wyrażają symbolicznie już zmodyfikowany logotyp i brak jakiejkolwiek liczby czy podtytułu. Podobnie osadzenie gry w okresie, który Strażnicy określali jako Unwritten Times — czasy niezapisane — pozwala twórcom wykroczyć śmiało poza ramy ustanowione 15 lat temu przez niezapomniane Looking Glass Studios. Jednocześnie nie odrzucili całkowicie tradycji i pozwolą znów wcielić się w jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci świata gier — Garretta.

 

Nowa jakość Thiefa przejawia się także w tym, że stać się ma przystępniejszy, ale niekoniecznie łatwiejszy od The Dark Project czy The Metal Age. Developerzy wprowadzili wprawdzie „każualowy” system „koncentracji”, jednak najpewniej wzorem Deus Eksa: Buntu ludzkości możliwe będzie wyłączenie go w opcjach, a na wyższych poziomach trudności nie będzie go wcale. Ponadto prawdziwi mistrzowie sztuki złodziejskiej sprawdzą, ile prawdy jest w zapewnieniach twórców, że da się ukończyć grę nie tylko bez zabijania, ale także bycia zauważonym! Podoba mi się nawet minimalistyczny interfejs nieodwracający uwagi od tego, co najważniejsze: świata wewnątrz monitora.

 

A ten, możecie mi wierzyć, zdaje się naprawdę żyć własnym życiem. Dzieje się tak dzięki animacji tworzonej niemal w całości za sprawą sesji motion-capture (sceny nagrywane są wraz z mimiką i dialogami). Właśnie to połączenie wiarygodnego wyglądu i zachowania postaci czy szerzej — obiektów — sprawia, że Miasto wydaje się żywe jak nigdy dotąd. Dlatego też, choć masa rzeczy wciąż pozostaje niewiadoma, warto czekać. Nowy Thief zapowiada się na powrót przynajmniej na miarę Deus Eksa czy Tomb Raidera — innych, znakomitych gier Eidosa Monteral. Do zobaczenia w Mieście, łacherzy.

 

Więcej informacji i grafik znajdziesz z naszej megazapowiedzi w CD-Action 05/13 — w kioskach już dziś!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 28 kwietnia 2013, 21:20   PootisManLOLZ

Przed jakością tej gry chylę kapelusza i pootkręcam wąsa.

środa, 10 kwietnia 2013, 15:19   Zachajew

Ja chcę Thief Gold HD i Thief 2 Metal Age HD. Kto jest za?

środa, 10 kwietnia 2013, 11:08   alkair4

Przeczytalem recenzje(zapowiedz) tej gry w czasopismie, wszystkie glosy na forum mozna uspokoic prostym wywiadem ktory jest w CDA.
Wszystko wyjasnione poczawszy od glosu aktora, nowych umiejetnosci, zmiany wygladu, oraz gadzetow.
Zagram ( nie zagralbym a ZAGRAM).

środa, 10 kwietnia 2013, 0:47   Kodaemon

Ken Levine nigdy nie pisał historii do żadnego Thiefa. Na szczęście.

wtorek, 9 kwietnia 2013, 20:38   MrValor

Moim zdaniem Thief&039;a reanimować powinni ludzie z IG. Nie jestem pewny ale sporo ich tam było z Looking Glass i szczerze wolałem gdy historię gry pisał Ken Levine.

wtorek, 9 kwietnia 2013, 19:41   PoteK1

Gem spowiedź pisze się przez s.

wtorek, 9 kwietnia 2013, 17:11   Kodaemon

A ja się zapytam co z jakością newsów?

wtorek, 9 kwietnia 2013, 16:28   Lasard

To ma być mini zapowiedź, czy mini wyznanie grzechów? :P
Popraw ten błąd w tytule.

O autorze

Gem

Podobne newsy

Nowy Thief? "Zapomnijcie!"

News
wtorek, 16 maja 2017

nowy-thief-zapomnijcie Developerzy nie mają dobrych wieści...

Komentarzy:
9

Artykuły

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z