1
22.05.2024, 08:00Lektura na 1 minutę

XDefiant wystartował ze spodziewanymi problemami

Problemy z logowaniem podczas premiery? Stare, nie znałem…


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

21 maja, godzina 19:00 – to właśnie wtedy zadebiutował multiplayerowy shooter Ubisoftu, XDefiant. Złośliwi mogą twierdzić, że termin ten obowiązywał wyłącznie teoretycznie – gracze skarżą się m.in. na trwające w nieskończoność logowanie, crashe oraz niedziałający matchmaking. Czy ktoś się tego spodziewał? Nie. Nikt. Ale bądźmy przez chwilę poważni – jeden z twórców gry, Mark Rubin, opublikował na X-ie post potwierdzający, że deweloperzy zdają sobie sprawę z problemów i starają się je jak najszybciej rozwiązać.  

XDefiant jest darmową strzelanką, której głównym trybem jest walka 6v6. W grze rywalizuje ze sobą pięć znanych z różnych marek Ubisoftu frakcji tj. Libertad z Far Cry’a 6, Zjawy z Ghost Recona, agenci Echelonu z serii Splinter Cell, hakerzy DedSec z Watch Dogs oraz Czyściciele znani z dwóch odsłon The Division. Gracze mogą zmieniać zarówno frakcje, jak i wyposażenie w trakcie rozgrywki na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce w Overwatchu. Produkcja była wielokrotnie przekładana, a ww. problemy z logowaniem i matchmakingiem są typowymi dla gier free-to-play chorobami wieku dziecięcego.

W XDefianta (nie) możecie zagrać na pecetach, PS5 i Xboksach Series X/S. Twórcy zarzekają się, że gra będzie pozbawiona elementów pay-to-win. Wierzycie im?


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów332

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze