14.11.2023, 13:00Lektura na 2 minuty

Wargaming zebrał ponad milion dolarów na karetki dla Ukrainy

Gracze m.in. World of Tanks i World of Warships tłumnie kupili specjalne pakiety elementów kosmetycznych zaprojektowanych przez ukraińskich artystów.

Dziś 629. dzień wojny Rosji przeciwko Ukrainie. Niestety nic nie wskazuje na to, by konflikt miał się w najbliższym czasie zakończyć, a nasi wschodni sąsiedzi nieustannie potrzebują pomocy. Na szczęście nawet w branży gamedevowej nie brakuje chętnych, którzy stale wspierają Ukrainę. Niespełna miesiące temu informowaliśmy na przykład o największej akcji tego typu organizowanej przez Wargaming. Dziś wiemy już, jakie są jej konkretne rezultaty.

W ciągu dwóch tygodni gracze ze 115 krajów zebrali w ramach kampanii Wargaming United 1 072 940 dolarów. Zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, w tym ambulansów typu C, które będą ratować ludzkie życia w Ukrainie. Akcja objęła gry World of Tanks, World of Tanks Blitz, World of Tanks Modern Armor, World of Warships, World of Warships: Legends i World of Warplanes. We wszystkich produkcjach pojawiły się specjalne pakiety zawierające elementy kosmetyczne zaprojektowane przez artystów ze studia Wargaming w Kijowie.

Akcji partnerowała platforma United24, której celem jest wspieranie Ukrainy poprzez przekazywanie darowizn za pomocą jednego kliknięcia z dowolnego miejsca na świecie. Współpracuje ona z organizacjami charytatywnymi i darczyńcami z całego globu, by chronić, ratować i odbudowywać Ukrainę. Więcej informacji na jej temat znajdziecie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1771

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze