18.10.2023, 10:15Lektura na 2 minuty
GaleriaWideo

Wargaming wciąż pomaga Ukrainie. Rusza jego największa akcja wsparcia

Wraz z platformą United24 Wargaming rozpoczyna w swoich 6 grach wielką akcję wsparcia Ukrainy. Pieniądze będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

Jesteśmy parę miesięcy przed drugą rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przez ten czas mogliśmy się przyglądać wielu akcjom, które angażowały branżę gier w całą sytuację, a studiom udało się zebrać łącznie naprawdę grube pieniądze (sam Fortnite zebrał 144 miliony dolarów). Ostatecznie doprowadziło to także Wargaming do opuszczenia granic Białorusi i Rosji – co wywołało „szok” po tamtej stronie – a developerzy stojący m.in. za World of Tanks poszli jeszcze dalej i przeznaczyli milion dolarów na ukraiński Czerwony Krzyż. To bynajmniej jeszcze nie jest koniec. Ani walk, ani prób wsparcia.

Wargaming zapowiedział bowiem kolejną akcję na rzecz wsparcia Ukrainy, tym razem angażując się w to razem z ukraińską platformą United24. Udział wezmą gracze sześciu gier Wargamingu, w których pojawią się nowe elementy kosmetyczne (m.in. kamuflaże) nawiązujące do Ukrainy i stworzone przez artystów z ukraińskiego studia Wargaming. Celem akcji jest zebranie pieniędzy, które będą w 100% przeznaczenie na zakup sprzętu medycznego, w tym również ambulansów typu C, za pośrednictwem platformy United24. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie akcji.


Zapraszamy społeczności z sześciu naszych gier do zjednoczenia się w ramach tej globalnej inicjatywy. W każdej grze pojawią się specjalne zestawy o tematyce ukraińskiej z elementami personalizacji stworzonymi przez artystów z naszego kijowskiego studia. Poprzez skorzystanie z tych ograniczonych czasowo ofert nie tylko okażecie swoje wsparcie, lecz także zyskacie wartościową zawartość w grze.


Przy czym te sześć gier to: World of Tanks, World of Tanks Blitz, World of Warships, World of Warships Legends, World of Warplanes i World of Tanks Modern Armor.

3
zdjęć

Na stronie znajduje się także licznik zakupionych zestawów, abyśmy mogli śledzić postęp na bieżąco. Akcja z przekazywaniem pieniędzy potrwa od dzisiaj do 1 listopada 2023.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze