6
6.12.2023, 18:00Lektura na 2 minuty

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Znamy ostatni grywalny klan

Przy tworzeniu postaci gra pozwoli wybrać nam jeden z 4 klanów. Ostatni z nich skupi się nie tyle na samej walce, co mieszaniu przeciwnikom w głowach i dominowaniu ich.

Nowe otwarcie Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, za jakie odpowiada teraz The Chinese Room, to mnóstwo nowych pomysłów i nieco inny kierunek projektu – włącznie z tym, że walka miała czerpać inspirację z serii Dishonored. W ostatnich tygodniach twórcy powoli odkrywali karty, przedstawiając grywalne klany. I tak (ponownie) dostaliśmy zapowiedź obecności Brujah, nieco później Tremere, a ostatnio Banu Haqim. Ostatnią wampirzą koterią, której członkiem będziemy mogli zostać w grze, jest Ventrue.

Dumni, wyniośli i przemądrzali w opinii wielu innych klanów Ventrue od dawna trzymają się blisko władzy, pieniędzy oraz przywilejów. Widzą samych siebie jako prawowitych przywódców wampirzej społeczności i często starają się obsadzać najwyższe stanowiska. Jedną z głównych metod walki Ventrue będzie korzystanie z dyscypliny dominacji, pozwalającej na przejmowanie kontroli nad wrogami i zmuszanie ich do przedwczesnego zakończenia swojego żywota.

Na Ventrue kończy się lista grywalnych klanów w Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, ale The Chinese Room ma zaprezentować jeszcze DLC, gdzie dostaniemy 2 kolejne. Jeden zwiększy pulę wyboru, a drugi prawdopodobnie opowie mniejszą, osobną historię.

Już jutrzejszej nocy odbędzie się The Game Awards 2023, gdzie może pojawić się wreszcie konkretny gameplay. Twórcy celują z premierą w jesień przyszłego roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1086

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze