1.12.2023, 07:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Trzeci grywalny klan ujawniony

Kolejnym klanem, do którego może należeć nasz wampir, jest Banu Haqim.

Bloodlines 2 od czasu pierwszego ogłoszenia miało już tyle problemów, że powtarzanie tej historii po raz kolejny zajęłoby kilka dodatkowych akapitów i na tym etapie byłoby już biciem piany albo proszeniem się o kłopoty czy innym wywoływaniem wilka z lasu. Jako że krwiopijcy ze Świata Mroku niespecjalnie lubią się z wilkołakami, to może lepiej do tego nie wracajmy. Ważne, że grą zajmuje się teraz The Chinese Room (twórcy m.in. Dear Esther), a w ramach bardzo wczesnej promocji developerzy co jakiś czas opowiadają o swoich planach: a to wspomną o pomyśle na walkę w stylu Dishonored, opowiedzą coś o Seattle, gdzie zabiera nas akcja Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, ewentualnie pokażą klany, spośród których będziemy mogli wybierać podczas tworzenia postaci.

Pierwszym byli Brujah – niegdyś gromadzący filozofów, dziś w większości buntowników i krzykaczy. Nieco później zobaczyliśmy skromną prezentację klanu Tremere, którego członkowie posiedli arkana potężnej magii krwi. Teraz developerzy pokazali Banu Haqim:

Członkowie tego klanu początkowo izolowali się w Alamucie na Bliskim Wschodzie i nie mieli najlepszej prasy u swoich zachodnich krewniaków. Wśród przedstawicieli Banu Haqim często spotkamy sędziów lub policjantów, bowiem każdy członek przestrzega ścisłego kodeksu wywodzącego się z prawa, religii lub własnej etyki. Jako członek tego klanu w Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 będziemy bazującym na strategii i planowaniu łowcą, często korzystającym z osłony gęstego cienia oraz dyscyplin pozwalających szybciej, ciszej i skuteczniej zapolować na ofiarę.

Wkrótce The Chinese Room zapewne zdradzi ostatni klan, na który będziemy mogli się zdecydować podczas tworzenia postaci. Kolejne 2 mają dodać DLC, choć tylko jeden zasili główną pulę, a ostatni ma zaoferować zupełnie nową historię.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 ukaże się dopiero jesienią przyszłego roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1095

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze