1
15.04.2024, 15:30Lektura na 1 minutę

Twórcy Baldur's Gate'a 3 wsparli zbiórkę na Blasphemous i nie chcieli nic w zamian

Dobre newsy z gierkowa i jak to w większości takich przypadków bywa, dotyczą one Larian Studios.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

O tym, że Larian Studios to absolutne złotka w ponurym świecie branży growej, nie trzeba nikomu przypominać. Świadczy o tym m.in. podejście Swena Vincke, szefa studia, który nie zamierza zwalniać pracowników ani zastępować niczego sztuczną inteligencją. Przypomnijmy też, że jeden z oddziałów firmy otworzy się za niedługo w naszej stolicy

Możecie kojarzyć grę Blasphemous, czyli tworzoną w stylu retro platformówkę hack’n’slash, której twórcy (The Game Kitchen) zbierali pieniądze na Kickstarterze. Enrique Colinet, level designer tytułu, zdradził ostatnio na portalu X (dawniej Twitterze), że jednym z największych wspierających było Larian Studios. 

Twórcy Baldur’s Gate’a 3 wsparli produkcję czterocyfrową kwotą, nigdy nie domagając się nagród. Kto jak kto, ale Lariani doskonale wiedzą, jak ważne jest wsparcie niezależnych twórców. W 2013 sami rozpoczęli kampanię, mającą na celu wypuszczenie Divinity: Original Sin, z którego później wykiełkowały zeszłoroczne przygody na Wybrzeżu Mieczy. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów391

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze