1
4.06.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Twórcy Baldur’s Gate’a 3 testują narzędzia moderskie

Larian Studios donosi, że wczoraj wystartowały zamknięte testy oficjalnych narzędzi moderskich Baldur’s Gate’a 3.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Minął niecały rok od premiery Baldur’s Gate’a 3, a o grze jest nadal głośno. Larian Studios jest na fali, zbiera kolejne prestiżowe nagrody oraz zapowiedziało utworzenie nowego oddziału firmy w Warszawie. Nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższych miesiącach szum dotyczący BG3 ucichł – wkrótce do gry zawita patch 7, a w nim oficjalne narzędzia moderskie, które sprawią, że – i tak już iście kolosalny – tytuł urośnie jeszcze bardziej.

Nowe zbroje, bronie, klasy, podklasy oraz zaklęcia to pierwsze, co przychodzi do głowy, kiedy pomyśli się od modach do Baldur’s Gate’a 3, a twórcy obiecują, że możliwości udostępnionych narzędzi będą dużo większe. Gracze będą udostępniać swoją pracę w serwisie mod.io, skąd reszta fanów będzie je popierać.


Dzięki oficjalnym narzędziom moderskim dostaniecie wszystko, czego potrzebujecie, aby dodawać do gry nowe bronie i zbroje, tworzyć nowe klasy i podklasy, projektować nowe potężne zaklęcia, dostosowywać skiny kości do gry i udostępniać swoje modyfikacje społeczności.


Larian Studios

Część z was zapewne pomyślała, że mody dotyczyć będą jedynie wersji pecetowej gry. Otóż nie – docelowo modyfikacje mają trafiać także na konsole i komputery Apple’a, ale developerzy zapowiedzieli pewne ograniczenia.


W przypadku wsparcia międzyplatformowego, edytowanie lokacji, fabuły, przerywników, dialogów i zadań nie będzie dostępne ze względu na ograniczenia techniczne poszczególnych platform. Będziemy współpracować z naszymi partnerami, aby szukać sposobów rozszerzenia możliwości modowania pomimo tych ograniczeń.


Larian Studios

Na tym ekscytujące wiadomości się nie kończą – wraz z premierą patcha 7 do Baldur’s Gate’a 3 zawitają dodatkowe zakończenia dla „złych postaci”, nowe animacje i kwestie dialogowe oraz poprawki błędów. Update trafi do gry 7 września, a wczoraj wybrani moderzy uzyskali dostęp do zamkniętej bety. Ponadto wszyscy zainteresowani wkrótce będą mogli się zapisać do kolejnego etapu testów, który wystartuje w lipcu.

Baldur’s Gate 3 zadebiutował 3 sierpnia 2023 roku. W przebój Larian Studios możecie zagrać na PC, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S, a naszą recenzję gry przeczytacie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów403

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze