20.05.2024, 12:00Lektura na 2 minuty

Twórcy Baldur's Gate'a 3 otwierają polski oddział. Swen Vincke o misji Larian Studios Warsaw

Larian Studios Warsaw jest siódmym oddziałem firmy rozsianej po całym świecie.

W marcu tego roku na polski gamedev spadła ogromna informacja. Larian Studios, firma odpowiedzialna za zeszłorocznego Baldur’s Gate’a 3, postanowiła założyć siódmy już oddział. Na lokalizację nowej siedziby wybrano Warszawę

Cele Larian Studios Warsaw nakreślił szef firmy oraz ojciec Baldur’s Gate’a 3, Swen Vincke.


Zeszłoroczna wizyta na Game Industry Conference w Poznaniu potwierdziła to, o czym myślałem od dłuższego czasu - jest tu bardzo dużo talentów i wielu developerów, którzy myślą jak my. Co więcej, wielu z nich chce pracować właśnie nad grami RPG, więc to idealne połączenie. Nasz plan dotyczący polskiego studia jest bardzo prosty – zbudować zespół, który będzie mógł pracować nad naszymi dwoma nowymi i bardzo ambitnymi grami RPG, jednocześnie ciesząc się z owoców swojej pracy. Jesteśmy firmą, w której inicjatywa płynie od dołu, więc nie mogę się doczekać, co nowego przyniosą nam pracownicy warszawskiego studia. Myślę, że będzie to działać naprawdę dobrze.


Swen Vincke

Z racji, że warszawski oddział odpowiadać będzie jednocześnie aż za dwie gry, to można spodziewać się, że zespół studia będzie całkiem pokaźny. Nadzieję na świetlaną przyszłość ma także szefowa Larian Studios Warsaw, Ula Jach.


Decyzja o założeniu stacjonarnego studia w Warszawie podkreśla nasze zaangażowanie w rozwijanie kreatywności, współpracy i innowacji w sercu tętniącej życiem gamingowej sceny w Polsce. Cieszymy się na myśl o byciu częścią tego bogatego w talenty i doświadczenie regionu, zważywszy na silną reputację Polski jako centrum entuzjastów RPG i gamingu.


Ula Jach

Aktualnie zespół cały czas znajduje się w fazie formowania. Jeżeli jesteście zainteresowani pracą w gamedevie, to na stronie internetowej firmy znajdziecie oferty pracy w warszawskiej siedzibie. Samo Larian Studios Warsaw jest szóstą zagraniczną filią Lariana. Wcześniej studia poza Belgią zakładano w Quebecu, Dublinie, Guildford, Barcelonie, Gandawie oraz Kuala Lumpur.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów428

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze