26.04.2024, 14:30Lektura na 2 minuty

Tomb Raider: Definitive Edition po latach na PC, ale tylko w jednym sklepie

Po prawie 10 latach Tomb Raider: Definitive Edition jest w końcu dostępny na pecetach. Niestety trafił tylko do jednego sklepu.

Wreszcie po prawie 10 latach możemy zagrać w Tomb Raider: Definitive Edition na pececie. Wydana w 2014 roku odświeżona wersja rebootu Tomb Raidera była do tej pory dostępna jedynie na konsolach obecnej i poprzedniej generacji. Niestety odświeżoną wersję gry z 2013 roku można nabyć jedynie poprzez Microsoft Store.

Na Steamie i Epic Games Store z kolei dostępna jest tylko wersja gry roku zawierająca w sobie wszystkie dodatki. Od Definitive Edition różni się ona jakością oprawy graficznej, aczkolwiek wydaje się, że różnice nie są tak olbrzymie, aby posiadacze oryginału musieli teraz koniecznie pędzić do platformy Microsoftu, by zaopatrzyć się w ulepszoną edycję.

Pojawienie się Definitive Edition na pecetach brzmi zdecydowanie bardziej interesująco dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji ograć tytułu. Nie ma bowiem wątpliwości co do tego, że ta wersja jest obecnie najlepszym sposobem na doświadczenie rebootu przygód Lary Croft, choć, jak wspomniałem, dla wielu graczy pewnie sporym rozczarowaniem jest fakt, że nie zobaczą oni tej produkcji w swojej bibliotece gier na Steamie czy Epicu.

Jeżeli natomiast nie macie dość odświeżonych edycji Tomb Raidera, to koniecznie sprawdźcie remaster pierwszych trzech części, jeśli jeszcze nie mieliście okazji – skądinąd doszło w nim do drobnej kontrowersji. Z kolei jeśli chcielibyście dowiedzieć się o serii nieco więcej, to odsyłam was do tekstu Łukasza Morawskiego, który omawiał książkę Daryla Baxtera opisującą historię powstania Tomb Raidera.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów265

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze