20
24.04.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

Tomb Raider 1-3 Remastered: Twórcy usunęli wyzywające plakaty z Larą

Gracze odkryli, że Crystal Dynamics zdecydowało się usunąć z trzeciej części gry dwa plakaty z Larą Croft. Protagonistka znajdowała się na nich w wyzywających pozach.

Twórcy odświeżonej trylogii Tomb Raidera wciąż poprawiają jej stan techniczny, a także wprowadzają do niej zupełnie nową zawartość. Ostatnia aktualizacja przyniosła ze sobą ponad 150 poprawek, dodając również nowy strój, w jaki możemy wyposażyć Larę Croft. Gracze zauważyli jednak, że developerzy wycięli przy tym pewien element produkcji.

Konkretnie chodzi tu o trzecią część Tomb Raidera i dodatek The Lost Artifact. W misji Sleeping with the Fishes nad szafką ze sprzętem Lary znajdowały się w oryginale dwa plakaty przedstawiające protagonistkę w wyzywających pozach. Jak się okazuje, po wprowadzonych przez twórców zmianach obu plakatów nie znajdziemy już w wersji odświeżonej gry. Można je teraz zobaczyć jedynie poprzez włączenie starej oprawy graficznej, co oczywiście wiąże się z ich sporym rozpikselowaniem.

Cała sytuacja wydaje się dość kuriozalna, zważywszy na fakt, że twórcy odświeżonej trylogii zamieścili w niej komunikat, w którym podkreślają to, iż pozostawiają zawartość gier w oryginalnej formie. Crystal Dynamics poinformowało w nim również, że przez tę decyzję w produkcjach można spotkać treści, które przedstawiają obraźliwy i stereotypowy obraz pewnych grup społecznych. Twórcy stwierdzili też, że wolą nie usuwać kontrowersyjnych aspektów trylogii, aby móc wyciągnąć z nich wnioski. Zastanawiające jest więc to, że studio zdecydowało się wyciąć akurat plakaty z Larą, kiedy wydaje się, że w grze znaleźć można elementy budzące o wiele większe wątpliwości. Decyzja developerów dla wielu pewnie jest tym dziwniejsza, że mówimy tu o tytule z bardzo prostą i kanciastą grafiką, przez co oba zdjęcia wydają się raczej niewinne.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów215

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze