14
27.04.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Tomb Raider 1-3 Remastered: Usunięte plakaty z Larą zostaną przywrócone

Wyzywające plakaty z Larą Croft, które usunęła najnowsza aktualizacja, mają zostać przywrócone. Do sprawy odniósł się wydawca odświeżonej trylogii Tomb Raidera.

Developerzy ze studia Crystal Dynamics cały czas dopracowują odświeżoną trylogię Tomb Raidera. Ostatnia aktualizacja wprowadziła ponad 150 poprawek i dodała nowy strój dla Lary, ale to nie nowa zawartość stała się głównym tematem do rozmów, a to, co zostało usunięte. Okazało się bowiem, że z trzeciej części zniknęły wyzywające plakaty z Larą Croft, które mogliśmy znaleźć w dodatku The Lost Artifact podczas misji Sleeping with the Fishes. Twórcy nie poinformowali też w żaden sposób o ich wycięciu z produkcji.

Do sprawy odniósł się wydawca gry, firma Aspyr. W specjalnym komunikacie wyjaśniono, że plakaty zostały usunięte przez przypadek. Do pomyłki doszło, gdy twórcy gry zaktualizowali część tekstur do wersji HD. Plakaty mają powrócić do produkcji w trzeciej aktualizacji.


W niedawno wydanej drugiej łatce zaktualizowaliśmy wiele tekstur do wersji HD. W ramach tych zmian plakaty w misji Sleeping with the Fishes (The Lost Artifact) zostały przypadkowo usunięte z wersji HD gry. Rozwiązaliśmy ten problem i tekstury zostaną przywrócone w trzeciej aktualizacji.


Można się było spodziewać, że usunięcie plakatów to zwyczajna pomyłka, biorąc pod uwagę to, że twórcy zamieścili w grze ostrzeżenie, w którym wyjaśnili, iż pozostawiają w produkcji treści zawierające uprzedzenia rasowe i etniczne, aby móc wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski. Dziwne byłoby zatem, gdyby zdecydowali się wyciąć z gry akurat plakaty z Larą, które w porównaniu z częścią innych elementów trylogii wydają się raczej niewinne i nieszkodliwe.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów215

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze