6
5.06.2024, 18:00Lektura na 2 minuty
Plotka

The Last of Us Part 2: Pecetowy port podobno jest już gotowy

Pecetowa wersja The Last of Us Part 2 jest w zasadzie pewniakiem, ale kwestią otwartą pozostaje termin wypuszczenia go. Najnowsze plotki sugerują, że jeszcze trochę poczekamy.

Zgodnie z nową polityką Sony, tytuły ekskluzywne dla „niebieskich” konsol będą trafiały na pecety częściej niż do tej pory, ale oczywiście to nie oznacza, że firma przerzuci na drugą platformę wszystkie asy, jakie ma w rękawie. Zamiast tego powinniśmy spodziewać się delikatnej ekspansji i pecetowych portów w pewnym odstępie od premiery konsolowej.

Ostatnie wydarzenia to potwierdzają – nie tak dawno temu Ghost of Tsushima trafiło na blaszaki i zostało ocenione przez Cursiana, a na ostatnim State of Play zapowiedziano God of War Ragnarok na PC. Jak donosi niezawodny billbil-kun, Sony może mieć jeszcze jedną niespodziankę i to gotową do wydania od co najmniej kilku miesięcy – The Last of Us Part 2. Według informacji Billbil-kuna Sony rozpoczęło prace nad portem jeszcze w 2021 roku i do listopada zeszłego roku większość z nich została zakończona. Rozsądek zatem podpowiada, że projekt bazuje na wydanym na początku The Last of Us Part 2 Remastered, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Port „jedynki” ukazał się w okolicach premiery serialu, będącego drugą co do wielkości premierą HBO od ponad dekady, a że kolejny sezon nabiera powoli kształtów, można powoli zakładać, że The Last of Us Part 2 na pecety zawita w podobnym czasie – to chyba jedyny, rozsądny powód zwłoki. Serial zadebiutuje w nieokreślonym terminie przyszłego roku, więc na oficjalne informacje dotyczące portu możemy poczekać co najmniej pół roku.

Swoją drogą ciekawe, czy Sony do tego czasu rozwiąże problem z integracją konta Steam z PSN, czy The Last of Us Part 2 też zostanie z automatu zbanowany w ponad 100 krajach...


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1212

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze