12.03.2024, 16:00Lektura na 2 minuty

The Finals: Znamy szczegóły drugiego sezonu

Twórcy The Finals nie zwalniają tempa i niedługo rozpoczną drugi sezon wraz z istotnymi nowościami w grze.

The Finals wykręciło imponujący wynik w kwestii liczby graczy przy okazji debiutu w ubiegłym roku. Trzeba również przyznać, że jeszcze w trakcie otwartej bety wyglądały one bardzo dobrze. Niemniej wraz z mijającym czasem oraz falą oszustów w grze jej popularność zaczęła maleć. Remedium na ten stan rzeczy mógł być nowy eksperymentalny tryb, lecz to działanie nie okazało się na dłuższą metę skuteczne. Według SteamDB liczba graczy w ostatnich 24 godzinach nie przekroczyła 23 tysięcy osób jednocześnie. Dlatego premiera drugiego sezonu będzie sprawdzianem dla produkcji Embark Studios, który pokaże, czy gracze nadal są nią zainteresowani.

Wraz z drugim sezonem do The FInals trafią spore zmiany i nowości, w tym świeże bronie dla każdej z klas, nowy tryb gry czy League System oparty na umiejętnościach gracza. Wszystko to w motywach hakerskich, bowiem grupa hakerów CNS próbuje namieszać w show, w którym uczestniczymy. Tym samym będziemy mogli poczuć się jak jeden z nich, dzięki kilku nowym gadżetom, które wejdą do gry wraz ze startem nowego sezonu.

Wśród nowych zabawek znalazły się:

  1. Dematerializer – tymczasowo wymazuje wskazany obszar, taki jak ściana czy sufit, dając tym samym możliwość ustrzelenia przeciwnika lub wykonanie niespodziewanego manewru;
  2. Anti-Gravity Cube – za pomocą niego będziemy manipulować grawitacją w obszarze jego działania, co pozwoli na podnoszenie graczy oraz przedmiotów leżących dookoła nas;
  3. Gateway – są to innymi słowy portale, przez które nie będzie można strzelać;
  4. Data Reshaper – transformuje on na przykład minę lub wieżyczkę przeciwnika w losowy obiekt taki jak krzesło czy stół.

Wszystko będzie można wypróbować na nowej mapie – SYS$HORIZON. Jest ona o tyle specyficzna, że zawiera w sobie unikalne elementy, takie jak latające glitche, po których będzie można skakać, czy wokselowe mosty tworzące przejścia między budynkami. Do The Finals trafi również parę nowych pukawek, w tym 93R, będący pistoletem maszynowym strzelającym seriami, czy znany z innych FPS-ów FAMAS. Ponadto czas w grze umilić ma nam nowy tryb rozgrywki – Power Shift. Drużyny liczące po pięciu graczy będą próbowały przemieścić własną platformę do punktu docelowego, której ruch może zatrzymać przeciwnik.

Drugi sezon The Finals rozpocznie się 14 marca. Więcej szczegółów możecie poznać na karcie Steam gry.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów174

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze