16.05.2024, 06:30Lektura na 2 minuty

The Division: Heartland – Ubisoft rezygnuje z darmowego survivalu

Najnowsza odsłona serii The Division miała być darmowym extraction shooterem, ale właśnie została anulowana.

Nowy Assassin’s Creed został właśnie zapowiedziany i kiedy oczy wszystkich zainteresowanych grami Ubisoftu skierowane są w stronę japońskiej części sagi, firma po cichu wycofuje się z darmowej odsłony The Division, którą podziwiać mogliśmy na jednej z poprzednich edycji Ubisoft Forward. Heartland miało być pomostem do serii dla tych, którzy przegapili poprzednie części, ponieważ nie wymagało znajomości wydarzeń ani z Nowego Jorku, ani Waszyngtonu. Całość przypominała popularny gatunek extraction shooterów i powstawała powoli, metodycznie, z wprowadzaniem poprawek wynikających z sugestii beta-testerów.

Materiał przybliżający miejsce akcji, czyli małe miasteczko Silver Creek, nie zawierał zbyt wielu konkretów, ale pokazywał tytuł w przyzwoitej kondycji i najwyraźniej na dość zaawansowanym etapie produkcji, a pod koniec zeszłego roku całość doczekała się kategorii wiekowej w Tajlandii. Nie dowiemy się już, czy rzeczywiście od premiery The Division: Heartland dzieliła nas tylko chwila, ponieważ twórcy posłali tytuł do piachu. Powód?


W związku ze zwiększeniem selektywności inwestycji, Ubisoft zdecydował się wstrzymać prace nad The Division: Heartland i przesunął zasoby do pracy nad bardziej obiecującymi tytułami, takimi jak XDefiant czy Rainbow Six.


Decyzja jest dość osobliwa, bo kierunek serii Rainbow Six wyznaczany przez Extraction okazał się ślepą uliczką (a Siege pobiło niedawno rekord graczy), z kolei XDefiant był już przekładany tyle razy, że trudno uwierzyć w rzekomy potencjał sieciowego shootera, jakich jest na rynku multum. Z drugiej strony Ubi nie wahało się przed wypuszczeniem Skull and Bones, które nie wypadło najlepiej, ale z pewnością chociaż przez jakiś czas przyciągnie w miarę stałą bazę fanów, czekających na kolejne aktualizacje. Podobnie byłoby zapewne z darmowym The Divistion, jednak teraz pozostaje nam tylko czekanie na zapowiedzianą od niechcenia, pełnoprawną „trójkę”.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1154

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze