4
18.06.2024, 12:30Lektura na 1 minutę

Szef EA zarobił w ostatnim roku podatkowym 25 mln dolarów mimo setek zwolnień

Według najnowszego raportu Electronic Arts radzi sobie bardzo dobrze.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Electronic Arts Andrew Wilson, szef firmy, zarobił w ostatnim roku podatkowym 25,6 miliona dolarów m.in. po przeprowadzeniu restrukturyzacji, zwalniając 5% swoich pracowników (około 670 osób) oraz podzieleniu firmy na EA Entertainment i EA Sports. Cały zarząd zarobił łącznie ponad 60 milionów dolarów. 

W trakcie tego roku podatkowego średnia roczna pensja dla pracownika wyniosła nieco ponad 148 tysięcy dolarów. Oznacza to, że Wilson zarobił 172 razy więcej niż jego podwładni. Drugą pod względem zarobków w firmie jest Laura Miele, prezydentka EA do spraw technologii, developmentu i działu rozrywki. Jej zarobki wyniosły ponad 12 milionów dolarów. 

Pełny raport znajdziecie pod tym linkiem. EA niedawno zaprezentowało 20-minutowe fragmenty rozgrywki z najnowszego Dragon Age’a które, mówiąc delikatnie, nie zostały przyjęte zbyt dobrze. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo pulpy i przegląda wszystko, co związane z dinozaurami. Więcej znajdziecie na jego Instagramie – chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów524

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze