2
23.05.2023, 07:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Star Wars: Gra Ubisoftu powstaje w bólach, ale Francuzi liczą na szybką premierę

Ubisoft opracowuje grę z otwartym światem osadzoną w uniwersum Star Wars. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że może się ukazać już na początku 2024 roku.


Jakub „rajmund” Gańko

Źle się dzieje w Ubisofcie – co do tego nie ma większych wątpliwości, szczególnie po ostatnich wynikach finansowych, które ukazały rekordowe straty. Sytuacja u francuskiego wydawcy jest bez wątpienia napięta: co chwila słyszymy o kolejnych zwolnieniach albo opóźnianiu premier (rekordzistą na tym polu jest prawdopodobnie Skull and Bones, a nie chcę już nawet wspominać o Beyond Good and Evil 2). Francuzi upatrują światełka w tunelu w postaci 120 nowych odsłon serii Assassin's Creed, a także (również opóźnionego) Avatar: Frontiers of Pandora. Ale dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, była jeszcze jedna gra...

Mam oczywiście na myśli otwartoświatowy projekt tworzony z nastawieniem na fabułę i osadzony w uniwersum Star Wars, który zapowiedziano ponad 2 lata temu. Według najnowszych doniesień Kotaku gra ma szanse ukazać się już na początku 2024 roku. Jest jednak jedno dość duże „ale”...

Czyżbyście przeczuwali, że Project Helix (pod takim kryptonimem znana jest wewnętrznie ta produkcja) ma jakieś problemy? Bingo! Źródła Kotaku donoszą, że prace nad tytułem nie przebiegają najlepiej, mimo że pracownicy Ubisoftu mają nadzieję, że będzie to ich pierwszy prawdziwy blockbuster od dłuższego czasu, który nie podpada pod markę Assassin's Creed. Jednocześnie zwracają uwagę, że plany na premierę jeszcze w tym roku podatkowym mogą okazać się zbyt ambitne i spodziewają się, że zostanie ona opóźniona na kolejny (czyli ten trwający od kwietnia 2024 do marca 2025).

Biorąc pod uwagę, że w dalszym ciągu nie poznaliśmy nawet oficjalnego tytułu tejże produkcji, a co dopiero mówić o pokazach jakiegokolwiek gameplayu, jestem w stanie uwierzyć, że premiera na początku 2024 roku może nie być najrozsądniejszym pomysłem. Chociaż już nie takie cuda widziała nasza branża. Z konkretów: źródła Kotaku twierdzą, że w gwiezdnowojennej produkcji Ubisoftu doświadczymy podróży międzyplanetarnych. Dobre chociaż to.

Być może czegoś więcej dowiemy się na nadchodzącym Ubisoft Forward, które odbędzie się już 12 czerwca.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1564

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane