9
5.09.2023, 12:15Lektura na 2 minuty

Stalker 2: Twórcy chcą poprawić grafikę do poziomu zwiastuna z 2021 roku

Stalker 2 ma już całą zawartość, pozostaje szlifowanie gry. GSC Games World chce poprawić szatę graficzną do poziomu zwiastuna z Gamescomu 2021.


Patryk „Delighter” Żelazny

Plotki o grywalnej wersji niezwykle wyczekiwanego Stalkera 2 na tegorocznym Gamescomie pojawiały się na parę tygodni przed wydarzeniem. Okazało się, że były prawdziwe, a swoje ręce na najnowszym dziele ukraińskiego studia GSC Game World położył chociażby b-side. W spisanych wrażeniach rozgrywki wspomniał między innymi, że niepokojącym aspektem jest mocno średnia oprawa graficzna. Nie jest w tym jedyny, a problemu najwidoczniej świadomi są także developerzy.

Chyba wszyscy pamiętamy genialny zwiastun Stalkera 2 pokazany na Gamescomie w 2021 roku – szata graficzna pozwoliła po prostu zaprzeć dech w piersiach. Dlatego ujrzenie widocznego downgrade’u na ostatnich gameplayach mogło być dla wielu rozczarowujące. Ale twórcy uspokajają. Jak w wywiadzie dla redakcji IGN powiedział Zakhar Bocharov, menadżer ds. relacji publicznych, szata graficzna zaprezentowana na zwiastunie z 2021 roku jest tym, co chce osiągnąć GSC Game World przed wydaniem gry. Gdyby były wątpliwości, cały czas rozchodzi się o ten trailer.

Bocharov dodał także, że Stalker 2 jest już kompletny pod względem zawartości. Zatem zapowiedziana ostatnio obsuwa na początek 2024 roku przeznaczona będzie na szlifowanie produkcji. I nawet jeśli droga będzie wyboista, twórcy są pewni, że będą w stanie dowieźć taki gameplay, jakiego oczekują gracze.

Na ten moment premiera Stalkera 2 zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Zagrać będziemy mogli na PC, Xboksie One oraz Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze