25.08.2023, 11:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Stalker 2: Twórcy zaprezentowali gameplay i potwierdzili przesunięcie premiery

Też czekacie na drugą odsłonę Stalkera? Podczas Gamescomu 2023 gracze dostali nowiutki materiał z rozgrywki. Uczestnicy mieli też okazję wypróbować grę.

Kto nie słyszał o Stalkerze? Produkcja ukraińskiego studia GSC Game World, zainspirowana filmem „Stalker” Andrieja Tarkowskiego, który z kolei czerpał inspirację z powieści „Piknik na skraju drogi” autorstwa Arkadija i Borysa Strugackich, do dziś ma swoją niszę fanów i uznawana jest za kultową. Z utęsknieniem czekają oni na drugą część, której premiera wciąż się opóźnia.


Stalker 2 na Gamescomie - Uczestnicy mogli ograć tytuł

Podczas Gamescomu 2023 studio GSC Game World postanowiło umilić oczekiwanie, prezentując nowy fragment rozgrywki ze Stalkera 2: Heart of Chornobyl.


W Dniu Niepodległości Ukrainy mamy możliwość zaprezentować naszą grę światu i kontynuować jej rozwój. Nie zapominamy, że prace nad Stalkerem to szansa darowana nam przez obrońców naszej ojczyzny, jej wolności i granic.


GSC Game World

Filmik, choć bardzo krótki, doskonale wprowadza w nastrój jednej z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat.

W Kolonii twórcy umożliwili również uczestnikom krótkie, około 20-minutowe sesje rozgrywki. Niestety dla twórców, ogrywający tytuł gracze doświadczyli różnych błędów z płynnością. GSC Game World podkreśliło, że to tylko wersja „pokazowa” drugiego Stalkera i do oficjalnej premiery uda się naprawić kluczowe problemy. W przeciwnym razie fani będą wyraźnie rozczarowani.

GSC opublikowało też nowy raport dotyczący gry. Można się z niego dowiedzieć, że data premiery, wyznaczona początkowo na koniec tego roku, została przesunięta na pierwszy kwartał 2024 roku.

Gra zostanie wydana na PC i konsolach Xbox oraz będzie dostępna w usłudze Game Pass.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze