1
12.03.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

Spider-Man: The Great Web – Wyciekły materiały z anulowanej gry-usługi

Insomniac Games nie ma ostatnimi czasy szczęścia w kwestii wycieków.

Ostatnimi czasy z Insomniac Games na nieszczęście twórców coraz częściej wyciekają różne plany i projekty studia. W grudniu ubiegłego roku doszło do sporego ataku, w wyniku którego doszło do ujawnienia materiałów z gier oraz prywatnych danych jego pracowników. W tamtym tygodniu natomiast wraz z nowym patchem przypadkowo do Spider-Mana 2 dostał się tryb developerski. Gracze odnaleźli w nim m.in. kilka informacji na temat DLC. Teraz zaś dowiedzieliśmy się o kolejnym projekcie, który to najpewniej w ostatniej chwili wyrzucony do kosza.

Jeszcze miesiąc temu w wyniku pierwszego ze wspomnianych ataków do sieci trafiły dwa screeny z gry sieciowej w uniwersum Człowieka-Pająka. Choć wtedy Sony i Insomniac milczeli na temat tego projektu, to teraz wyręczył ich w tym kolejny wyciek. Po internecie zaczął krążyć zwiastun Spider-Mana: The Great Web, na razie dostępny do obejrzenia tutaj. Miał być to multiplayer osadzony w Nowym Jorku maksymalnie dla pięciu graczy , z którymi bronilibyśmy miasta przed złoczyńcami, a konkretnie przed Sinister Six. Choć nie byłoby to jedyne miejsce, do którego byśmy się udali – zabawa polegałaby także na przemierzaniu różnych multiwersów.

Spider-Man: The Great Web
źródło: zwiastun Spider-Mana: The Great Web

Nie bez powodu używam tutaj czasu przeszłego – jak podaje Insider Gaming, Spider-Man: The Great Web został anulowany przez Sony, co wynika z tegoż wycieku. Jest to o tyle zaskakujące, że prawdopodobnie od przynajmniej dwóch lat Insomniac mógł pracować nad tytułem. Sam zwiastun z fragmentami rozgrywki pokazuje, że studio miało już solidną podstawę do rozwijania projektu.

Tym samym lista dwunastu gier-usług, które Sony chciało wydać do końca 2026 roku, mogła ponownie skrócić się o jedną pozycję. Do innych anulowanych multiplayerowych projektów należy ten osadzony w świecie The Last of Us. Żywota miał dokonać także Twisted Metal, którego podobno skasowano w wyniku zwolnień w studiach należących do Sony.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów174

Obserwujących1
Marvel's Spider-Man 2
Ocena redakcji
9
Ocena użytkowników
6.3
Platformy
PS5
Gatunek
-
Producent
Insomniac Games
Marvel's Spider-Man 2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze