8.03.2024, 08:45Lektura na 2 minuty

Marvel's Spider-Man 2: Nowy patch może zepsuć wam grę

Insomniac ostrzega przed problemami, które może narobić funkcja nieumyślnie dodana do ostatniej aktualizacji Marvel's Spider-Man 2.

Wielu fanów z pewnością czekało na nową dużą aktualizację do Marvel's Spider-Man 2 zapowiadaną jeszcze miesiąc temu. W międzyczasie głód pogrania w trybie Nowej Gry+ mogło podsycić zdobycie wielu statuetek na tegorocznych D.I.C.E. Awards. A chętnych raczej nie brakuje, zważywszy na to, jak dużo rozeszło się kopii hitowej produkcji Insomniac Games.

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie jeden szkopuł – wraz z nową aktualizacją twórcy przypadkowo dali graczom możliwość uruchomienia trybu developerskiego. W normalnych warunkach służy on do testowania różnych parametrów gry. Przykładowo: daje dostęp do różnych cheatów, umożliwia pomijanie poszczególnych rozdziałów czy zmienianie ustawień graficznych w locie. Insomniac szybko zauważył ten problem i wystosował oświadczenie do graczy, by ci nie korzystali z nieumyślnie dodanych narzędzi.

Jak ostrzega studio, zabawa tymi ustawieniami może zepsuć wam cały progres poczyniony w Marvel's Spider-Man 2 poprzez uszkodzenie zapisów gry. Do samego menu najwyraźniej nie jest tak trudno się dostać – jeden z graczy powiedział na Reddicie, że chcąc pominąć cutscenkę, przypadkowo włączył tryb developerski. Na nieszczęście twórców jest tam podobno więcej tekstu niż samych ustawień. W owym trybie znaleźć można informacje związane z DLC czy nowymi misjami i powiązanymi z nimi postaciami.

Ci, którzy jednak nie natrafią na wspomniane menu i nie będą przestawiać niczego, powinni móc bawić się bez problemu. A z pewnością trochę nowości doszło do Marvel's Spider-Man 2, choćby wspomniany tryb Nowej Gry+. Oprócz tego pojawiło się parę funkcji, takich jak zmiana czasu w grze czy sporo ustawień związanych z dostępnością. Ponadto będziemy mogli także ubrać naszych bohaterów w parę nowych wdzianek, na przykład inspirowanych Hellfire Gala.

Więcej szczegółów o nowej aktualizacji znajdziecie tutaj.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów174

Obserwujących1
Marvel's Spider-Man 2
Ocena redakcji
9
Ocena użytkowników
6.3
Platformy
PS5
Gatunek
-
Producent
Insomniac Games
Marvel's Spider-Man 2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze