4
27.02.2024, 14:15Lektura na 2 minuty

Sony zwalnia 900 osób z najważniejszych studiów PlayStation

Zwolnienia dotkną m.in. Insomniac Games, Naughty Dog i Guerrilla Games. Zamknięte zostanie też London Studio.

Nie dalej jak kilka godzin temu pisałem o zwolnieniach w Supermassive Games, a już niestety mogę dopisać do tegorocznej czarnej listy kolejne studia, i to tym razem te największe. Okazuje się bowiem, że w dzisiejszej sytuacji branży gamedevowej nikt nie może czuć się bezpieczny, nawet twórcy największych przebojów. Przekonało się o tym właśnie 900 pracowników Sony, stanowiących ok. 8 proc. siły roboczej całej japońskiej firmy.

O zwolnieniach poinformował tradycyjnie nie kto inny, jak sam Jason Schreier, który na łamach Bloomberga przywołał notatkę, jaką Jim Ryan podzielił się z osobami narażonymi na utratę pracy. Pojawił się również obszerny wpis jego autorstwa na stronie Sony.


Po uważnym rozważeniu sytuacji i wielu rozmowach z zarządem na przestrzeni ostatnich miesięcy doszliśmy do wniosku, że musimy wprowadzić zmiany, aby utrzymać tempo wzrostu i w dalszym ciągu rozwijać nasze przedsiębiorstwo.


Zwolnienia dotkną najważniejsze elementy rodziny PlayStation Studios, takie jak Insomniac Games, a więc ojców i matki sukcesu Spider-Mana 2, Naughty Dog odpowiedzialne za serie The Last of Us i Uncharted czy Guerrilla Games, które dało światu serię Horizon. Ponadto zamknięte zostanie London Studio, w ostatnich latach skupiające się na produkcjach VR, takich jak PlayStation VR Worlds czy Blood & Truth.

Możemy się domyślać, że swoje piętno na tej decyzji odcisnęły poważne straty, jakich doznało ostatnio Sony, szacowane nawet na 10 miliardów dolarów.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1818

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze