1
20.06.2024, 12:30Lektura na 2 minuty

Sony nie planuje pojawić się na tegorocznym Gamescomie

Podobne oświadczenie w tej sprawie Japończycy wydawali przez ostatnie dwa lata.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Gamescom to jedna z największych imprez growego świata i jeden z ostatnich reliktów dawnej branży gier wideo. Po pandemii jednak impreza mocno wyhamowała – nie przebija z roku na rok frekwencji (320 tysięcy ludzi w 2023 to o 70 tysięcy mniej niż w 2019), ponadto kolejni duzi gracze rezygnują z wystawiania własnych stoisk. W zeszłym roku postąpił tak Blizzard, w tym wiemy już o nieobecności Nintendo.

Do Japończyków dołączy jeszcze druga firma z kraju kwitnącej wiśni – Sony. Redakcja Gamesmarkt skontaktowała się z niemieckim oddziałem korporacji z pytaniem o udział w tegorocznej edycji Gamescomu. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że Sony obecnie nie planuje wystawienia swojego stoiska na targach. Co ciekawe, firma podobne oświadczenia wydawała przez ostatnie dwa lata.

Nie oznacza to także, że niebieska część gamingu nie pojawi się wcale na Gamescomie. Cały czas będzie można spodziewać się udziału studiów oraz wydawców gier, którzy swoje dzieła na PlayStation 5 zamierzają wydać.

Dodatkowo brak Nintendo i ewentualnie Sony nie oznacza trendu wycofywania się dużych graczy z imprezy. W zeszłym roku Blizzard nie wziął pełnoprawnego udziału w targach w Kolonii (można było znaleźć go na stoiskach z pamiątkami), jednak zapowiedział, że 2024 będzie powrotem studia na te wydarzenie. Oprócz tego wiele firm cały czas planuje specjalne niespodzianki i prezentacje właśnie na Gamescomie. W tym roku możemy spodziewać się takich rzeczy od Xboksa, twórców Gothica oraz Warner Bros. 

A jeśli chodzi o samo Sony, to na wrzesień planowane jest PlayStation Showcase. To może być prawdziwy powód, dla którego Japończyków zabraknie w Kolonii.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów485

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze