1
20.05.2024, 07:45Lektura na 2 minuty
Plotka

Sony może szykować nowe PSP. Konsola ma być w stanie odpalić gry z PS4

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat nowej konsoli przenośnej przygotowywanej przez Sony.


Jakub „rajmund” Gańko

Sony nie jest kojarzone z konsolami przenośnymi do takiego stopnia jak Nintendo, ale za sprawą PlayStation Portable nie brakuje graczy, którzy miło wspominają sprzęty tego typu przygotowywane przez Japończyków (i mają im za złe przedwczesne porzucenie PS Vity). W zeszłym roku na rynku pojawił się specyficzny sprzęt, który przypomniał światu o skrócie PSP, lecz wielu odbiorców bardzo szybko rozczarował. Mam na myśli PlayStation Portal, czyli DualSense'a z ekranem, który jest w stanie streamować rozgrywkę z PS5. Sprzęt cieszy się co prawda dużą popularnością, ale pozostawił uczucie niedosytu. Być może wkrótce również ono zostanie zaspokojone.

Plotki o kolejnym, tym razem pełnoprawnym handheldzie Sony powracają jak bumerang. Ostatnio pojawiły się na forum Resetera w postaci informacji o nowym PSP. Japończycy podobno już szykują się do jego upublicznienia, a na premierę urządzenie ma dostać gry z PS4. Brakuje szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób konsola miałaby je obsłużyć i czy w ogóle możemy liczyć na jakieś premierowe tytuły. Źródłem plotek jest rosyjski dziennikarz Anton Logvinov, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wcześniej o ofensywie Sony na PC.

Oto jego dokładny komunikat:


Mogę potwierdzić, że Sony przygotowuje się do premiery nowego PSP, ale kurczę, na premierę widzę tylko gry na PS4, które są już ogólnodostępne na PC, a więc też na Steam Decku. Sklepy również są nastawione sceptycznie. Albo Sony pracuje nad czymś zgoła odmiennym, albo wciąż trzyma tajemnice przed swoimi partnerami.


Informator słusznie zwraca uwagę, że skoro mówimy tylko o grach na PS4, to faktycznie lwia część z nich jest już dostępna na PC. Może jednak nowe PSP zdołałoby przyciągnąć odbiorców, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się ani w handhelda Valve, ani jego coraz liczniejszą konkurencję. Cóż, PlayStation Portal również wzbudziło mnóstwo kontrowersji i wydawało się wielu ludziom pozbawione sensu, a sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1885

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze