1
29.11.2023, 19:45Lektura na 2 minuty

PS Plus Essential w grudniu: Samochody z klocków potrzebują mycia

Trochę ścigania, trochę symulacji i poszukiwania siebie. Brzmi jak przygotowania do świąt? A to tylko grudniowa oferta PS Plus Essential.


Samuel Goldman

W listopadzie abonenci PS Plus Essential dostali może nie topowe, ale przyzwoite gry, przy których można spędzić kilka wieczorów. Nowości w ofercie spotkały się z mocno mieszanymi reakcjami i wydaje mi się, że narzekających na niską jakość usługi znalazło się jednak więcej. Niestety w tym miesiącu nie jest lepiej, a grono niezadowolonych z ruchów Sony z każdym komentarzem rośnie – ich zdaniem podniesienie cen wpłynęło negatywnie na ofertę firmy. Czy to kwestia problemów po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft? Być może Sony potrzebuje chwili, by złapać drugi oddech lub unowocześnić dotychczasową formułę, która w tej formie może nie przetrwać zbyt długo.

Odkładając opinie na bok – w co zagrają posiadacze PS Plus Essential w grudniu?


LEGO 2K Drive

Gra wyścigowa z perspektywy trzecioosobowej (trzeciosamochodowej?), w jakiej trafiamy do Klockolandii, gdzie budujemy samochody z klocków i ścigamy się w kanciastym świecie. Produkcja posiada tryb pojedynczych wyścigów, choć oferuje także fabułę, pozwalającą na wykonywanie szalonych zadań dla szeregu barwnych postaci. Nie jest to ani najlepsza, ani najlepiej oceniona gra z klockami Lego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawdzić ją w jeden z grudniowych, zbyt krótkich dni.


Powerwash Simulator

Trudny do uchwycenia w słowa fenomen wszelkiej maści symulatorów codziennych zadań w jednej z najlepszych odsłon. Powerwash Simulator pozwala zamienić strzelbę czy inny karabin na myjkę ciśnieniową i zawalczyć nie z hordami pomiotów piekielno-marsjańskich, a z czymś bardzo przyziemnym: brudem. Nie wiem, co jest relaksującego w tej grze, ale obserwowanie znikających zabrudzeń, choć nie jest tak spektakularne, potrafi być satysfakcjonujące nie mniej, niż taniec z wrogami w Doom Eternal.


Sable

Na koniec zostawiamy Ziemię daleko za sobą, bo oto jako tytułowa Sable trafiamy na na planetę Midden. W ramach rytuału przejścia nomadycznego plemienia bohaterki ruszamy w podróż, w trakcie której zwiedzimy interesujący świat, pełen pozostałości wymarłych cywilizacji i tajemnic. Na naszej drodze stanie wiele wyzwań platformowych, ale też zagadek logicznych oraz postaci pobocznych, jakie poproszą nas o różne przysługi. Sable wyróżnia się świetnym soundtrackiem i chociażby dla niego warto tę grę sprawdzić.

Macie czas do 4 grudnia, by dodać do swoich bibliotek gry z poprzedniego miesiąca. Nowy zestaw produkcji będzie dostępny od 5 grudnia aż do 1 stycznia.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów961

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze