15.04.2024, 17:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Persona: Kolejne odsłony mogą doczekać się remake’ów

Według jednego z insiderów studio Atlus może szykować odświeżenie kolejnych części Persony.


Adam Kołodziejczyk

Remake Persony 3 zatytułowany Persona 3 Reload okazał się dużym sukcesem dla studia Atlus. Produkcja zebrała bardzo dobre recenzje, a do tego osiągnęła także fantastyczny wynik sprzedażowy. Remake trzeciej części serii stał się tym samym najszybciej sprzedającą się grą studia, co twórcy postanowili zresztą uczcić, wypuszczając dość niezwykły trailer. Teraz po premierze Persony 3 Reload pojawiły się plotki o tym, że Atlus może mieć w planach stworzenie wersji odświeżonych innych odsłon serii.

Wszystko rozpoczęło się od wpisu, jaki zamieścił na platformie X (dawniej Twitter) insider Midori. Zapytany w komentarzach pod tweetem o to, czy jest szansa na powstanie wersji odświeżonej Persony 4, odpowiedział, że jak najbardziej otrzymamy remake z tej odsłony, choć na jego premierę przyjdzie nam trochę poczekać.

Okazuje się jednak, że remake’ów mogą się doczekać również Persona 1 i 2. W komentarzach pod tweetem zwrócono bowiem uwagę na to, że wersji odświeżonej o wiele bardziej od czwartej części potrzebują pierwsze dwie odsłony Persony. Midori odpowiedział na te głosy, stwierdzając, że i te części mogą dostać wersje remake.

Mając na względzie to, że są to wciąż niepotwierdzone informacje, wydaje się, że taki ruch studia Atlus byłby dość naturalną konsekwencją sukcesu odniesionego przez Personę 3 Reload. W końcu jak wszyscy wiemy, dobre wyniki sprzedażowe są najlepszym motywatorem, a skoro remake trzeciej części stał się najszybciej sprzedającą się grą studia, to dlaczego by nie spróbować stworzyć wersji odświeżonych innych odsłon. Tak czy inaczej, warto mieć na względzie to, że jeśli te informacje okażą się prawdziwe, to i tak ze słów insidera wynika, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów186

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze