26.01.2024, 17:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Nintendo: Następca Switcha ma mieć 8-calowy ekran LCD

Według informacji podawanych przez Bloomberga nowa konsola Nintendo będzie mieć ekran większy od Switcha, ale za to powróci do technologii LCD.


Adam Kołodziejczyk

Pogłoski o pojawieniu się Nintendo Switch 2 w 2024 roku krążą już od jakiegoś czasu. Taką informację podawał w lipcu ubiegłego roku serwis VGC, przekazując też, że następca Switcha nie będzie wyposażony w ekran OLED, a zamiast tego korzystać będzie z wyświetlacza LCD. Informacje, do których dotarł Bloomberg, zdają się potwierdzać te przypuszczenia.

Według analityka firmy Omdia, Hiroshiego Hayase, na którego słowa powołuje się Bloomberg, kolejny Switch pojawi się na rynku w tym roku i będzie posiadać 8-calowy ekran LCD. Z jednej strony oznaczałoby to, że ekran nowego Switcha byłby większy od jego poprzedników (pierwszy Switch ma wyświetlacz o wielkości 6,2 cala, wersja Lite 5,5 cala, natomiast Switch OLED posiada 7-calowy ekran). Z drugiej jednak posiadacze Nintendo Switch OLED mogą poczuć się nieco zawiedzeni z powrotu do technologii LCD. Jak podawało wspomniane VGC, może to wynikać z potrzeby zastosowania pewnego kompromisu, czyli zrezygnowania z wyświetlacza OLED na rzecz zwiększenia przestrzeni dyskowej. Hayase dotarł do informacji o ekranach LCD, analizując łańcuchy dostaw.


Firma Sharp z siedzibą w Osace poinformowała w zeszłym roku, że dostarcza panele LCD i ściśle współpracuje z producentem nowej konsoli, która wtedy znajdowała się na etapie badań i rozwoju.


Takashi Mochizuki i Yuki Furukawa, Bloomberg

Nie ma wątpliwości co do tego, że Nintendo Switch potrzebuje mocniejszego następcy. Coraz częściej słyszy się na przykład pytania o to, jakim cudem dana gra w ogóle działa na Switchu. Dobrym przykładem jest tu chociażby najnowsza Zelda, która wiele by zyskała, mogąc działać na lepszej konsoli. Na szczęście niektóre plotki sugerują, że nowy Switch ma być naprawdę mocnym sprzętem, obsługującym technologię Nvidia DLSS 3,5, a niektórzy ponoć mieli już nawet przyjemność przetestować nadchodzącą konsolę Nintendo.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, co może zaoferować nowy Switch, to zachęcamy do obejrzenia materiału Spikaina, który dokładnie przeanalizował ten temat.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów145

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze