24.01.2024, 12:15Lektura na 1 minutę

Netflix potroił zainteresowanie swoją ofertą gier dzięki GTA

Netflix ogłosił dziś swoje całoroczne zyski za rok finansowy 2023 i poinformował, że zainteresowanie grami na platformie firmy wzrosło trzykrotnie.

Jest to spowodowane udostępnieniem przez amerykańską korporację odświeżonej trylogii Grand Theft Auto. GTA: The Trilogy – Definitive Edition pojawiło się w aplikacji mobilnej Netfliksa 14 grudnia zeszłego roku.


Trylogia GTA jest najbardziej udaną premierą w dotychczasowej historii pod względem liczby instalacji i zaangażowania graczy. Niektórzy konsumenci najwyraźniej rejestrują się specjalnie po to, żeby zagrać w te gry.


Netflix

Pomimo entuzjazmu firmy nie należy się spodziewać, że usługa growa Netfliksa będzie w najbliższym czasie konkurować z Sony i Microsoftem. Według danych CNBC z października, mniej niż 1% wszystkich ówczesnych abonentów codziennie uruchamia grę w ramach serwisu.

Netflix wydaje się być świadomy swojej marginalnej pozycji na rynku gier. Korporacja sama przyznała, że dział odpowiedzialny za gaming jest mały, zwłaszcza w porównaniu z jej działalnością związaną z filmami i serialami. Mimo to firma planuje dalszy rozwój i inwestycje na tym polu. W chwili obecnej nie podano żadnych informacji na temat plotek dotyczących wprowadzenia zakupów i reklam do netfliksowej platformy gamingowej. Wydaje się, że na razie te pomysły są jedynie przedmiotem wewnętrznych dyskusji.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów190

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze