3
17.02.2023, 10:45Lektura na 2 minuty
Plotka

Metro Exodus: Sequel jest już podobno w pełni grywalny

4A Games pracuje nad kolejną odsłoną serii Metro, która po czterech latach od Exodusu jest już podobno w pełni grywalna.


Michał „Perzi” Perzanowski

Jak donosi serwis Insider Gaming, kolejna gra z serii Metro czai się tuż za rogiem i może zostać ujawniona jeszcze w tym roku. Na razie nie ma zbyt wielu szczegółów na temat tego, co będzie zawierał sequel, ale ma on nawiązywać do pozostałych trzech części serii. Elementy skradania, zarządzanie zasobami i crafting to podstawowe mechaniki obecne w najnowszej odsłonie.

Jeszcze w 2020 roku twórcy z 4A Games pisali, że chcą wykorzystać wszystko, czego nauczyli się przez ostatnie 15 lat.


Postawiliśmy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Następny tytuł powstaje na konsole nowej generacji i pecety, z kompletnie nową wersją naszego silnika i renderera, aby wykorzystać nową moc, pamięć masową i sprzętowe wsparcie ray tracingu, jakie oferują nowe konsole.


4A Games

Niewiele więcej zostało powiedziane lub ujawnione od tego czasu. W tym samym poście 4A Games stwierdziło, że jest zaangażowane w dostarczanie wspaniałych, opartych na ludzkiej historii doświadczeń dla pojedynczego gracza.

Kijowskie studio nie podaje sztywnego i ostatecznego terminu premiery nowego Metra, zapewne w związku z napaścią Rosji na Ukrainę. Wśród walczących o swój kraj Ukraińców nie brakuje twórców gier. W październiku 2022 roku Andrii Korzinkin, jeden z twórców Metro Exodus, zginął na froncie.

Seria Metro oparta jest na powieściach Dmitrija Głuchowskiego o tej samej nazwie. Z czasem uniwersum stało się międzynarodowym projektem literackim, do którego może dołączyć każdy autor i opowiedzieć własną historię. Jedyne ramy to trzymanie się kanonu.

Co ciekawe, pochodzący z Rosji Głuchowski otwarcie krytykuje wojnę wytyczoną Ukrainie. W czerwcu 2022 roku świat obiegła informacja, że za pisarzem wysłano list gończy.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów309

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze