2
23.05.2024, 09:15Lektura na 1 minutę

Masz gry w EA App? Sprawdź raz jeszcze, bo mogłeś stracić do nich dostęp

Nowy błąd w aplikacji Electronic Arts usuwa graczom wszystkie gry z biblioteki.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Jakiś czas temu wspomniałem o tym, że Electronic Arts nieco ucichło, jeśli chodzi o afery związane z ich firmą. Bardzo miło mi zatem poinformować, że jestem złym omenem, ponieważ niedługo później „Elektronicy” wpadli na genialne pomysły wrzucania reklam do gier oraz nacisk na szerszą implementację sztucznej inteligencji w procesie produkcyjnym. Po tych wpadkach przyszła kolejna, która pozostawia kolejną rysę na wizerunku korporacji.

Wielu graczy korzystających z launchera EA App zaczęło zgłaszać w sieci bardzo nietypową sytuację. Otóż po zalogowaniu biblioteka gier świeciła pustkami, a program wyświetlał komunikat o usunięciu wszystkich pozycji „z niewyjaśnionego powodu”. Sytuacja zrobiła się dość poważna, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń z Ubisoftem, The Crew oraz odpowiedzią brytyjskiego rządu na zaistniałą sytuację.

Rozwiązanie okazało się jednak bardziej prozaiczne. Problem spowodowany był błędem aplikacji, który według Electronic Arts został już naprawiony… ale jednak nie. Pod postem EA Help zgłaszają się kolejni użytkownicy, którzy cały czas mierzą się z awarią na ich kontach. Niektórym z graczy pomagał zwykły restart aplikacji, jednak były to tylko jednostkowe przypadki. Firma na chwilę pisania tekstu nie skomentowała dalszych problemów z EA App.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów438

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze