1
17.04.2024, 14:30Lektura na 2 minuty

Jak stworzyć mobilne PlayStation 1? Wystarczy złożyć na pół płytę główną

Z cyklu DIY: użytkownik serwisu X YveltalGriffin pochwalił się, że udało mu się przerobić konsolę PS1 na handhelda.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Zdawać by się mogło, że handheldy przeżywają drugą młodość, a wszystko to za sprawą pojawiających się jak grzyby po deszczu modeli przenośnych komputerów, takich jak MSI Claw, Asus ROG Ally, Lenovo Legion Go oraz, przede wszystkim, Steam Deck.

Segment, który jeszcze kilkanaście lat temu okupowany był przez PlayStation Portable, od premiery Vity (która to miała miejsce na przełomie lat 2011/2012) nie widział pełnoprawnej przenośnej konsolki Sony (PlayStation Portal raczej trudno do tego grona zaliczyć). Nic więc dziwnego, że co bardziej ambitni fani postanowili wziąć sprawę w swoje ręce, a efektem pracy jednego z nich jest powstanie mobilnej wersji PlayStation 1.

YveltalGriffin za pośrednictwem postu w serwisie X pochwalił się, że udało mu się skonstruować przenośne PS1, które okrasił mianem „PS Hanami”:

Urządzenie korzysta z oryginalnej płyty głównej konsoli, która to, ze względu na swoje pokaźne gabaryty, musiała zostać złożona na pół, aby była w stanie zmieścić się we względnie niewielkiej obudowie.

Źródło: https://bitbuilt.net/forums/index.php?threads/ps-hanami.6279/

Jak przekazał twórca sprzętu, PS Hanami ma wymiary 181 x 91,5 x 30,25 mm, a czas pracy urządzenia na wbudowanej baterii oscyluje w granicach 2,5 godziny. Ze względu na specyfikę konsolki, na jej pokładzie nie znalazło się miejsce dla napędu dysków, jednakże posiadane produkcje można uruchamiać przy pomocy czytnika kart SD.

Źródło: https://bitbuilt.net/forums/index.php?threads/ps-hanami.6279/

Największa bolączka? Brak wbudowanych radiatorów, w związku z czym sprzęt nagminnie się przegrzewa. Brakuje także opcji sterowania poziomem głośności, a niektóre z funkcji związanych z zasilaniem są niedostępne ze względu na to, że część elementów nie została podpięta.

Jeśli zainteresował was projekt PS Hanami, więcej szczegółów na jego temat (i to z pierwszej ręki) możecie znaleźć w wątku zapoczątkowanym przez jego twórcę na forum Bitbuild.net.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów883

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze