6
15.03.2024, 15:00Lektura na 2 minuty

Steam Deck: Valve podało listę 100 najchętniej ogrywanych gier

Dzięki danym, którymi podzieliło się z nami Valve, wiemy, po jakie gry w ciągu ostatniego roku sięgano na Steam Decku najczęściej.


Adam Kołodziejczyk

Z okazji startującej na Steamie wiosennej wyprzedaży Valve podało 100 najczęściej ogrywanych gier na Steam Decku. Lista obejmuje okres od marca zeszłego roku do marca 2024. W czołówce uplasowały się nie tylko wysokobudżetowe produkcje, ale także mniejsze, niepozorne tytuły. Chyba nie ma jednak sensu zbyt długo trzymać was w niepewności odnośnie do tego, po jaką grę sięgano na Steam Decku najczęściej – jest to oczywiście Baldur’s Gate 3.


Minęły mniej więcej 2 lata, odkąd wydaliśmy Steam Decka i pomyśleliśmy, że rzucimy okiem na najczęściej rozgrywane na nim gry w jego drugim roku! Od nowych premier po starych ulubieńców i od tytułów z segmentu AAA po produkcje niezależne – oto 100 najczęściej rozgrywanych gier (według najwyższej dziennej liczby aktywnych graczy) między marcem 2023 a marcem 2024, niezależnie od statusu zweryfikowania.


Nie sądzę, aby pierwsze miejsce Baldur’s Gate’a 3 było dla kogoś wielkim zaskoczeniem, choć pewnie niektórzy mogą zastanawiać się, czy granie w erpega z dość dużą ilością tekstu jest komfortowe na przenośnej konsoli. Najważniejszą rolę odgrywa tu jednak to, że dzieło Larian Studios to po prostu wyśmienita gra, a w takich przypadkach niewiele jest rzeczy, które mogłyby powstrzymać od grania, a już na pewno nie niewielki ekran.

Na drugiej pozycji plasuje się Vampire Survivors i tu już podejrzewam, że u niektórych może wywołać to zdziwienie albo wręcz pewien podziw. Naturalnie nie od dziś wiadomo, że gra Luci Galante to wielki hit, wciąż jednak tak wysokie miejsce wśród Steam Deckowych przebojów robi spore wrażenie. Warto też odnotować wysoką trzecią pozycję Dave the Diver, który wyprzedza chociażby Hogwarts Legacy. Pierwszą piątkę zamyka z kolei Elden Ring.

Poniżej podrzucam całą pierwszą dziesiątkę najczęściej ogrywanych na Steam Decku gier. Jeśli chcecie zerknąć na pełną listę, to znajdziecie ją TUTAJ.

 1. Baldur’s Gate 3;
 2. Vampire Survivors;
 3. Dave the Diver;
 4. Hogwarts Legacy;
 5. Elden Ring;
 6. Palworld;
 7. Cyberpunk 2077;
 8. Grand Theft Auto 5;
 9. Stardew Valley;
 10. Red Dead Redemption 2.

Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów195

Obserwujących2

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze