18.11.2023, 08:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Half-Life: Duża aktualizacja i godzinny dokument na urodziny gry. Ach, nostalgia

Half-Life za darmo to nie wszystko, co ma do zaoferowania Valve z okazji ćwierćwiecza klasyka.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Świat błyskawicznie obiegła informacja o tym, że pierwsze Half-Life dostępne jest za darmo, ale to nie wszystko, co Valve ma do zaoferowania. Z okazji ćwierćwiecza wyprawiono całą fetę, w tym wypuszczono godzinny dokument. Sprawdźcie szczegóły!


Duża aktualizacja

Pierwszą częścią obchodów jest darmowa aktualizacja, która przekształca grę w „edycję ostateczną”. W obliczu ostatnich wieści o wersji OLED wielu zaciekawi, że dodano w końcu pełne wsparcie kontrolera oraz Steam Decka.

Wróciła masa zawartości nowej, wyciętej lub dostępnej na archiwalnych płytach CD. Do ogrania są teraz trzy nowe-stary mapy w trybie Deatmatch, do tego cztery opracowane współcześnie, demo Half-Life: Uplink, menu inspirowane tym z 1998 roku oraz retro filmik z logo firmy na powitanie.

Half-Life
Half-Life

Naprawiono rzeszę błędów oraz ulepszono fizykę rzucania granatami. W 2023! Gra też w końcu odpali się we współczesnej rozdzielczości, nie zaś w okienku 480p już na starcie. Wspierany jest szeroki ekran, tym razem tak na serio. Interfejs skaluje się bez problemu nawet do 4K.

Dotychczasową wersję wciąż można znaleźć w menu edycji beta.


Godzinny dokument

To nie wszystko. Firma zebrała drużynę odpowiedzialną za oryginał i nakręciła godzinny dokument. Dostępne są angielskie, ręcznie robione napisy, które po przetłumaczeniu maszynowym na polski spisują się niezgorzej (dużo tu niezręczności stylistycznych, ale film jest jak najbardziej zrozumiały).

I jako wisienka na torcie strona internetowa.

Warto też wspomnieć, że zapowiedziano datę startu jesiennej wyprzedaży 2023.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze