4
18.05.2024, 07:45Lektura na 2 minuty

Ghost of Tsushima: 4. miejsce wśród pecetowych premier Sony

Ghost of Tsushima zalicza przyzwoity, choć nie spektakularny start na blaszakach.

Porty gier Sony wydawane na pecetach prawie zawsze osiągają niezłe wyniki. Może nie tak dobre, jak Helldivers 2, ale prawie przy każdej premierze firma chwaliła się pobiciem jakiegoś rekordu. Za zainteresowaniem graczy stała również wysoka sprzedaż, co udowodniły przykłady Horizon Zero Dawn, God of War oraz Days Gone. Najnowszy port z PS5, czyli Ghost of Tsushima także może pochwalić się niezłym, choć mniej spektakularnym startem.

W pierwszych dniach po premierze w szczytowym momencie po tytuł sięgnęło nieco ponad 60 tysięcy graczy jednocześnie. To nieco więcej niż Horizon Zero Dawn (56 tysięcy) i odrobinę mniej niż Marvel’s Spider-Man (66 tysięcy), co plasuje Ghost of Tsushima tuż za podium – na czwartym miejscu.

Dane pochodzą ze SteamDB, ale grę można kupić także w Epic Games Storze, co pewnie zwiększa ogólną liczbę graczy, jednak nie mamy dostępu do żadnych statystyk. Najbliższe dni pokażą, czy dzieło Sucker Punch osiągnie lepszy wynik, aczkolwiek może mieć na to mało czasu – według najnowszych plotek, kolejnym portem w zapowiadanej, pecetowej ekspansji Sony ma być God of War Ragnarok, o którym możemy usłyszeć w najbliższym czasie.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1212

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze