2
15.05.2024, 14:00Lektura na 2 minuty

Ghost of Tsushima z godziną premiery portu na PC. Crossplay będzie początkowo ograniczony

Twórcy Ghost of Tsushima podzielili się kolejnymi informacjami o pecetowym porcie. Znamy już dokładną godzinę premiery gry.

Coraz większymi krokami zbliża się debiut pecetowego portu Ghost of Tsushima. Twórcy podali nam dokładne godziny premiery produkcji, która w Polsce wystartuje jutro, czyli 16 maja o godzinie 17:00. Osoby, które zdecydowały się na zakup gry w przedsprzedaży, mogą już także rozpocząć pobieranie dzieła studia Sucker Punch.

Dowiedzieliśmy się również, że kooperacyjny tryb multiplayer będzie początkowo dostępny jedynie w wersji beta. Oznacza to, że crossplay będzie w nim ograniczony i gra nie będzie automatycznie przydzielać nas do osób grających na PlayStation. Aby zagrać z osobami posiadającymi konsolową wersję produkcji, będziemy musieli skorzystać z opcji zapraszania znajomych z PlayStation Network.

W tym miejscu należy podkreślić, że choć sam port nie wymaga od nas posiadania konta PSN, to musimy je mieć, jeśli chcemy zagrać właśnie w tryb multiplayer. Choć wysyp negatywnych recenzji Helldivers 2 nakłonił Sony do zmienienia podejścia i nie wymuszania na pecetowych graczach tworzenia kont PSN, to, jak widać, firma wciąż bardzo chciałaby powiększyć bazę użytkowników PlayStation Network. Jedną z konsekwencji takich działań jest jednak wycofanie gry ze sprzedaży w krajach, w których założenie konta PSN jest niemożliwe, co dotyczy w tym momencie ponad 100 państw.

Na koniec wypada jeszcze dodać, że jeśli planujecie grać w produkcję studia Sucker Punch na Steam Decku, to nie przejmujcie się informacją o tym, jakoby gra była nieobsługiwana na konsoli Valve. Wynika to z faktu, że wspomniany tryb kooperacji wymaga systemu Windows z dostępem do PlayStation Network, ale jeśli planujecie grać tylko w trybie singlowym, to nie ma to dla was żadnego znaczenia.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów215

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze