16.04.2024, 08:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Frostpunk 2: Walka z ludzką naturą na nowym gameplayu

11 bit Studios opublikowało krótki gameplay z Frostpunka 2.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Wczoraj informowaliśmy o starcie bety Frostpunka 2, a dziś warszawskie 11 bit Studios opublikowało nowy gameplay wzbogacony o komentarz developerów. Twórcy twierdzą, że produkcja bezpiecznego sequela nigdy ich nie interesowała, gdyż nie zaspokoiłoby to ich kreatywności. W pierwowzorze z 2018 roku przeżyliśmy koniec świata, a mieszkańcy naszej osady przetrwali mrozy przekraczające nawet 100 stopni Celsjusza. 11 bit Studios nie chce opierać kontynuacji na walce z podobnym zagrożeniem, zwiększając jedynie jego skalę – w sequelu zamiast jeszcze ostrzejszych mrozów zmierzymy się z postępującą polaryzacją społeczną. 

Tym, co w przeszłości jednoczyło ludność, był brutalny kataklizm, który bezpowrotnie minął. W wyniku braku wspólnego zagrożenia społeczeństwo zaczęło się rozpadać i różnicować. Powstałe frakcje chcą mieć swój wkład w rozwój miasta, a niektóre grupy stopniowo się radykalizują i popularyzują różne wizje utopii. Gracze wcielą się w zarządzającego miastem, który przekona się, że to nie natura, a ludzka natura jest największym wrogiem, który wystawi jego odporność polityczną i konsekwencję na regularne próby. 

Jak widać twórcy Frostpunka 2 traktują pierwowzór jako solidny fundament, który chcą rozwinąć i zmodyfikować. Sequel w ciekawy sposób przesuwa akcenty z hardcore’owego survivalu w kierunku political sima, a jeszcze większe oparcie gry na zasadach psychologii społecznej robi niemałe wrażenie. Frostpunk 2 zadebiutuje 25 lipca 2024 roku na pecetach. Data premiery wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S (w tym w dniu premiery w Game Passie) nie jest jeszcze ogłoszona.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów358

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze