28.05.2024, 10:45Lektura na 2 minuty

FIFA 22: Serwery gry zostaną wkrótce wyłączone

EA powoli żegna się na dobre ze znaną marką piłkarską, wyłączając serwery FIFA 22.


Michał Gąsior

Electronic Arts musi najwyraźniej powoli zacząć na dobre rozstawać się z marką FIFA. Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku stało się niemożliwym kupienie wszystkich jej odsłon w przededniu premiery EA Sports FC 24. Teraz zaś wyłączone zostaną serwery kolejnej części – FIFA 22.

EA do swojego kalendarza zamykania serwerów gier dodało właśnie FIFA 22. Jak możemy się z niego dowiedzieć, gracze online będą mogli się bawić jeszcze przez najbliższe kilka miesięcy, a dokładnie do 4 listopada 2024 roku. Jest to naturalny dla tej serii oraz tego typu produkcji cykl życia, gdzie na jego końcu niechybnie czeka uśmiercenie ich serwerów. Ostatecznie starsze tytuły muszą odstąpić swojej wirtualnej przestrzeni dla kolejnych, nowych produkcji.

Ostatnia na placu boju została FIFA 23, której serwery wciąż funkcjonują i na razie nie ogłoszono ich wyłączenia. To, jak pokazują ostatnie plotki, też jednak może się zmienić. Po sieci krążą bowiem wieści o tym, że 2K ma pracować nad jej kolejnymi odsłonami. Pytanie tylko, które nastąpi pierwsze – wyłączenie serwerów FIFA 23 czy premiera domniemanej gry 2K?

FIFA 22 dołącza tym samym do cmentarzyska gier z zamkniętymi serwerami. Miesiąc temu pojawił się na nim nagrobek z napisem Little Big Planet 3. Postawiono go zaraz obok pomnika upamiętniającego Chivalry: Medieval Warfare i nieco zakurzonego, poświęconego Dark Souls 2 na starszych konsolach.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze