5.02.2024, 14:00Lektura na 2 minuty

Disney idzie śladami Netfliksa. Zakaz współdzielenia kont na Hulu

Amerykański gigant streamingowy przetarł szlak, którym mają teraz zamiar podążyć największe szychy z tej branży.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Mimo wątpliwości ze strony wielu użytkowników serwisu, wprowadzony w ubiegłym roku zakaz współdzielenia kont na Netfliksie okazał się ogromnym sukcesem z perspektywy przedsiębiorstwa. Zalety wynikające z wdrożenia takiego rozwiązania dostrzegła także i konkurencja, a na przeprowadzenie podobnego zabiegu w przypadku swojej platformy zdecydował się również Disney.


Nie Disney+

Zakaz współdzielenia kont nie dotknie jednak użytkowników Disney+ (przynajmniej na razie), a osób korzystających z Hulu – pozostającej pod wodzą The Walt Disney Company platformy streamingowej. Opisywana zmiana wejdzie w życie za nieco ponad miesiąc, bo 14 marca bieżącego roku.

W nowej odsłonie regulaminu rzeczonego serwisu znalazł się zapisek, który w dość dobitny sposób zabrania przekazywania danych logowania do konta osobom pochodzącym spoza naszego gospodarstwa domowego. W jaki sposób Disney ma zamiar sprawdzać, czy doszło do naruszenia tego punktu – tego nie zdradzono. Mimo to korporacja obnosi się ze swoimi planami co do egzekwowania przepisów i ogłosiła, że użytkownicy łamiący regulamin ryzykują otrzymaniem blokady na swoje konto.

Jak już zostało wspomniane, w kontekście ograniczeń w dzieleniu się kontami nie poruszono tematu Disney+. Niewykluczone jednak, że przedsiębiorstwo postanowiło przetestować skuteczność tego rozwiązania na Hulu, aby później, ewentualnie, wdrożyć je również i na drugiej platformie. 


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów791

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze