17.11.2023, 13:00Lektura na 2 minuty

Diablo IV: Łaskawa Lilit rozda więcej złota oraz doświadczenia

Przez tydzień będzie można w Diablo IV popracować nad zwiększeniem własnego bogactwa oraz umiejętnościami naszych postaci.

Diablo IV z pewnością nie należy do najbardziej udanych premier w historii serii, do czego przyznali się sami twórcy. I choć nie było tak dużych problemów z wejściem do gry jak przy debiucie trzeciej części, to kolejne aktualizacje były rozczarowaniem dla fanów oraz nie uniknięto problemów z handlem. Sytuacji nie poprawiały błędy przy starcie pierwszego sezonu, a także wizja drogich dodatków do gry. Drugą stroną medalu jest zaś rekordowo dobra sprzedaż Diablo IV i prędkie zarobienie setek milionów na sprzedaży tytułu oraz mikrotransakcjach.

Dlatego Blizzard robi, co może, by gracze pozostali przy grze jak najdłużej. Jednym z działań w tym kierunku są czasowe bonusy do zdobywanego doświadczenia oraz złota. Po raz kolejny, tym razem od 20 do 27 listopada, będziemy mieli okazję zwiększyć zawartość naszych sakiewek oraz szybciej osiągnąć wyższe poziomy. Każdy otrzyma bonus w wysokości 35% na pozyskiwane złoto oraz doświadczenie ‒ dotyczy to zarówno Strefy Sezonowej, jak i Strefy Wieczności. Premia ta kumuluje się z eliksirami oraz Urną Doświadczenia.

Diablo IV
Oby Lilit błogosławiła doświadczeniem również twórców, by ci dobrze rozwinęli kulejący na początku endgame.

Tym samym jest to okazja do podrasowania naszych postaci przed Rzeźnią Zira, rozpoczynającą się 5 grudnia. Będzie to wydarzenie poświęcone graczom, którzy dotarli do endgame’u. Po ukończeniu postępów sezonowych i otrzymaniu receptury na wytworzenie Pieczęci Wykutej w Krwi zyskamy możliwość otworzenia portalu do wspomnianych Rzeźni. W nich czeka na nas lawina przeciwników oraz boss, którego musimy pokonać w określonym czasie. Więcej szczegółów znajduje się w filmiku poniżej.

Obecnie trwa drugi sezon, nazwany Sezonem Krwi, który dodał do Diablo IV m.in. nowe zadania, umiejętności czy kolejnych bossów. Zapowiedziano także pierwszy dodatek, Vessel of Hatred, mający wprowadzić nową klasę, której dotąd nie widzieliśmy w poprzednich odsłonach. Będziemy na niego czekać prawdopodobnie aż do czwartego kwartału przyszłego roku. Niemniej już teraz spekuluje się na temat wspomnianej klasy, o której mogliśmy się przypadkowo dowiedzieć w wyniku przecieku. Dodatkowo powiedziano parę słów o trzecim sezonie, który ma wprowadzić cotygodniowe wyzwania i rozpocząć się 23 stycznia.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów101

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze