6.02.2024, 11:30Lektura na 2 minuty

CD Projekt o plotkach na temat planów Xboksa. „Nasze gry będą niezależne od platformy”

Współprezes CD Projektu wypowiedział się na temat domniemanych planów Microsoftu.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Michał Nowakowski odniósł się do plotek na temat rzekomych planów Microsoftu dotyczących wydawania swoich gier również na PlayStation. Przedstawiciel CD Projektu sprawia wrażenie zadowolonego z faktu, że jego studio nie jest w to zaangażowane. Dodał także, że gry polskiej korporacji nadal będą ukazywały się na różnych platformach. 


Całe to dzisiejsze plotkowanie i gadanie o wyłączności lub jej braku sprawia, że cieszę się, iż mnie to nie dotyczy. Gry produkowane przez CD Projekt Red są i będą niezależne od platformy. Cieszymy się, że gracie w gry, które stworzyliśmy. Tylko od was zależy, który plac zabaw wybierzecie.


Michał Nowakowski

Najnowsze gry CD Projektu były w większości wieloplatformowe. Jedynie Wiedźmin 2: Zabójcy Królów ominął PlayStation 3 i ukazał się najpierw wyłącznie na komputerach osobistych, a później również na Xboksach 360. Studio posunęło się dalej i wydało Wiedźmina 3 na Nintendo Switch, co z pewnością zaskoczyło wielu, biorąc pod uwagę wyzwanie, jakim było uruchomienie gry na przenośnej konsoli.

Obecnie studio pracuje nad nową grą o Wiedźminie i rozpoczyna pełną produkcję kontynuacji Cyberpunka 2077. Oba tytuły powstają na silniku Unreal Engine 5, na który studio przesiadło się z własnego Red Engine’u. Praca z technologią Epic Games z pewnością ułatwia tworzenie gier, które mają zadebiutować na różnych platformach.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów209

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze