10
29.11.2022, 08:45Lektura na 2 minuty

Cyberpunk: Orion z odległą datą premiery. Czeka nas więcej seriali

CD Projekt Red potwierdził, że sequel Cyberpunka 2077 dopiero w przyszłym roku wejdzie w fazę koncepcyjną.

Na początku października dowiedzieliśmy się, że Cyberpunk 2077 doczeka się sequela, który na razie skrywany jest pod roboczą nazwą Orion. To właśnie przez niego przygody V dostaną tylko jeden duży dodatek. A skoro nawet Phantom Liberty nie trafiło jeszcze na rynek, można było się spodziewać, że na premierę Oriona jeszcze poczekamy. CD Projekt Red potwierdził, że będzie to naprawdę dużo czekania.

Jak donosi ISBnews, Cyberpunk: Orion nie wszedł jeszcze nawet w fazę prac koncepcyjnych. Adam Kiciński, prezes CD Projektu, poinformował podczas telekonferencji towarzyszącej wczorajszej prezentacji wyników grupy, że mają one ruszyć dopiero w przyszłym roku, a preprodukcja – jeszcze później.


Preprodukcja prawdopodobnie nie rozpocznie się w przyszłym roku, ponieważ jest to pierwsza część developmentu, ale pracę nad grą w fazie koncepcyjnej rozpoczniemy w przyszłym roku. Oczywiście w mniejszym zespole niż ten, który teraz pracuje nad Phantom Liberty, ponieważ niektórzy developerzy dołączą do Polarisa i będą pomagać w jego rozwoju.


Dla przypomnienia: nowy Cyberpunk będzie tworzony w nowym studiu CD Projekt Red North America, które powstaje w Bostonie. Zespół będzie składał się z ekipy z Vancouver oraz najważniejszych twórców Cyberpunka 2077.


Więcej seriali w świecie Cyberpunka 2077?

W trakcie konferencji pojawił się też oczywiście temat serialu anime „Cyberpunk: Edgerunners”, który w dużej mierze przyczynił się do świetnych wyników grupy CD Projekt w trzecim kwartale tego roku. Michał Nowakowski, SVP ds. rozwoju biznesu, poniekąd potwierdził to, co już wcześniej słyszeliśmy o planach na ewentualną kontynuację produkcji.


Nie potwierdzamy żadnych konkretnych planów na drugi sezon serialu „Cyberpunk: Edgerunners”. Mamy jednak ochotę na więcej projektów transmediowych, czy to w postaci animacji, czy też live action, i to się nie zmieniło. Kiedy będziemy gotowi, możecie się spodziewać od nas odpowiednich zapowiedzi w tym temacie.


Pozostaje więc cierpliwie czekać na kolejne ogłoszenia.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1862

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze