1
26.04.2024, 06:30Lektura na 2 minuty

Blizzard odwołuje tegoroczny BlizzCon, ale impreza powróci

Po raz kolejny Blizzard rezygnuje z BlizzConu, jednak firma pojawi się na innych imprezach związanych z grami.

Blizzard szuka pracowników do nowej gry, ale nie ma co się ekscytować, ponieważ firma ostatnio anulowała projekt, nad którym prace trwały około 6 lat i dopóki nie dostaniemy oficjalnej zapowiedzi, warto podchodzić do sprawy z dystansem. Podobnie jest z innymi aktywnościami Blizzarda, bo po kłopotach z organizacją wydarzeń w pandemii jeden BlizzCon został odwołany, następnie przeprowadzony w formie streama i dokładnie ten sam schemat powtórzył się rok później – z tą różnicą, że stream ostatecznie również odwołano.

Powrót do klasycznej formuły chyba wszystkich ucieszył i impreza wypaliła, chociaż niektóre wystąpienia nie spotkały się z takim entuzjazmem publiczności, jak można się było spodziewać. Kolejna edycja wydarzenia była prawie pewna, ale… no właśnie: była. BlizzCon 2024 został właśnie odwołany. Jak czytamy w oświadczeniu:


Po dokładnym przeanalizowaniu ostatniego roku podjęliśmy w Blizzardzie decyzję o nieorganizowaniu BlizzConu w 2024 roku. Nie przyszło nam to łatwo, ponieważ to wydarzenie jest wyjątkowe dla nas wszystkich i wiemy, że wielu z was nie mogło się go doczekać. Chociaż w tym roku podeszliśmy do sprawy inaczej i już w przeszłości testowaliśmy różne formaty imprez, możecie być pewni, że jesteśmy podekscytowani na myśl o powrocie BlizzConu w kolejnych latach.


Dla fanów może to być smutna wiadomość, ale z drugiej strony tracą tylko fizyczne targi organizowane przez firmę. Blizzard już zapowiedział, że pojawi się na innych wydarzeniach branżowych (np. na Gamescomie) i pochwali nowościami dotyczącymi nadchodzących projektów, czyli przede wszystkim The War Within, najnowszego dodatku do World of Warcraft. Złośliwi już komentują, że Blizzard nie ma nic ciekawego do pokazania, poza tym jest zajęty obroną przed pozwami i wewnętrznymi problemami po zwolnieniach.

Mniej złośliwi, w tym niżej podpisany, zastanawiają się, czy za tą blizzconową loterią stoją jakieś powody, czy firma podejmuje decyzje na bieżąco. Kilka miesięcy temu pisałem o tym, że zakupy Microsoftu, a więc obecnego właściciela Blizzarda, zaczynają się powoli zwracać, ale wątpię w to, że rezygnacja z tak ważnego dla wielu wydarzenia przekona fanów Blizzarda do nowego kierownictwa… Zresztą poprzednie kierownictwo też ma ostatnio bardzo interesujące pomysły.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1175

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze