2
23.11.2023, 13:00Lektura na 2 minuty

Bard obejrzy za was filmy na YouTubie

Czatbot Google już wkrótce zostanie wzbogacony o możliwość analizy filmów z YouTube'a, co zgrywa się w czasie z licznymi kontrowersjami związanymi z serwisem.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Jeśli nie mamy zamiaru przedzierać się przez dwuminutowe powitania, intra, informacje od sponsorów, prośby o subskrybowanie kanału i kliknięcie dzwoneczka tylko po to, aby znaleźć interesujący nas pięciosekundowy fragment filmu, Bard będzie w stanie znacznie ułatwić nasze życie.


Bard i YouTube

Czatbot Google został wyposażony w możliwość analizy filmów z YouTube'a już we wrześniu, jednak wówczas trudno było ją określić mianem dogłębnej lub zadowalającej. Najnowsza aktualizacja usprawnia Barda do tego stopnia, że jest on m.in. w stanie przygotować listę składników do przepisu opisanego w pokazanym mu wideo. 


Podejmujemy pierwsze kroki w zakresie zdolności Barda do rozumienia filmów z YouTube'a. Na przykład jeśli szukasz filmów o tym, jak zrobić ciasto z oliwą z oliwek, możesz teraz zapytać, ile jajek wymaga przepis w danym filmie.


Fragment dziennika zmian Barda

Aby skorzystać z tej funkcji (wciąż eksperymentalnej), musimy się upewnić, że Bard posiada włączone rozszerzenie YouTube. Następnie pokazujemy czatbotowi interesujący nas materiał i zadajemy pytania na jego temat, jak np. „co to za miejsce?” lub „jakiego narzędzia użyto w tym filmie do naprawy roweru?”. Tylko tyle i aż tyle.

Pozwoli to uniknąć mozolnego procesu przeklikiwania się przez trwające nierzadko kilkadziesiąt minut filmy celem znalezienia interesującego nas fragmentu. Bard może okazać się niezwykle pomocny szczególnie teraz, kiedy użytkownikom blokerów reklam utrudniany jest dostęp do materiałów znajdujących się na YouTubie. Z kolei jeśli ktoś chce się ich pozbyć w „oficjalny” sposób, przyjdzie mu za to zapłacić więcej, jako że Google podniosło cenę abonamentu YouTube Premium.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów698

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze