16.02.2024, 11:30Lektura na 2 minuty

5 lat Metro Exodus. Twórcy chwalą się wynikami sprzedaży i wspominają o sequelu

Z okazji 5. urodzin Metro Exodus twórcy pochwalili się świetną sprzedażą gry i przypomnieli o tworzonej kontynuacji.


Adam Kołodziejczyk

Metro Exodus obchodzi już swoje 5. urodziny. Twórcy postapokaliptycznej strzelanki postanowili z tego tytułu podzielić się danymi dotyczącymi sprzedaży produkcji. Developerzy zdecydowanie mają się czym pochwalić, ich dzieło przekroczyło bowiem magiczną barierę 10 milionów sprzedanych kopii.

Świetna sprzedaż to jednak nie wszystko, czego się dowiedzieliśmy. Już od 2019 roku krążą plotki o tym, że developerzy z 4A Games pracują nad kontynuacją Metro Exodus. W ubiegłym roku natomiast studio potwierdziło, że sequel rzeczywiście znajduje się w produkcji, a nieco później pojawiły się także pogłoski o tym, że jest już w pełni grywalny. Tym razem twórcy na platformie X (Twitter) przypomnieli nam o ich nadchodzącym dziele w bardzo subtelny sposób.


Metro Exodus obchodzi dziś swoje 5. urodziny i sprzedało się już w 10 milionach kopii. Seria powróci dzięki VR-owemu Metro Awakening studia Vertigo Games w 2024 roku – oraz dzięki następnej głównej części Metro 4A Games… kiedy będzie gotowa.


Być może oznacza to, że na nowe Metro będziemy musieli jeszcze długo poczekać, a być może wprost przeciwnie. 4A Games nie zdradziło nam nic więcej, a na pytania o dokładną datę premiery odpowiedzieli po prostu, że odbędzie się ona „w przyszłości”. Na razie będziemy musieli więc poczekać na więcej wieści od twórców i dać im czas na doszlifowanie produkcji. Niewykluczone jednak, że możemy już wkrótce doczekać się konkretniejszych zapowiedzi kolejnego Metro, na przykład w postaci zwiastuna.

Dodajmy na koniec, że z okazji swoich 5. urodzin Metro Exodus znajduje się obecnie w promocji. Za podstawową wersję na Xboksa zapłacimy jedynie 19 złotych, a niewiele więcej, bo 19,35 zł, kosztuje z kolei wersja gry na PlayStation.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów208

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze